За який час окуповуються зрошувальні системи, - розповідає експерт
19.03.2020

Досить важливим показником у підрахунку окупності є наявність джерела води поруч. Якщо вода підведена до поля, інвестиції у системи дощування становлять приблизно $1,5 тис./га. Про це AgroTimes розповів директор та власник ПСП «Альфа-Агро» Ігор Брагінец.

За словами експерта, на півдні України системи зрощування окуповуються за один-два роки. Інвестиції у них Брагінець вважає вигідними, адже це дає гарантовані високі врожаї, незалежно від погодних умов.

«Ми господарюємо у зоні Присивашшя, де випадає дуже мала кількість продуктивних опадів. Без зрошення у нас майже нічого не росте, тому ці інвестиції окуповуються дуже швидко», – розповів аграрій.

За його словами, для встановлення дощувальних машин на 50 га землі затрати становлять приблизно 75-80 $тис, а їх плановий строк служби – 30 років. Однак, такі інвестиції виправдовують себе. Адже навіть у най посушливіші роки в господарстві стабільно отримують приблизно 12 т/га кукурудзи, при тому що на Херсонщині без зрошення ця культура практично не дає врожаїв.

«Звісно, зрошення істотно підвищує собівартість виробництва, адже потрібно не лише інвестувати в обладнання, а й наймати більше співробітників для обслуговування дощувальних машин та насосної станції. Якось ми з колегою підрахували: у нього на Черкащині без зрошення «поріг» окупності сої – 0,8 т/га, у мене на зрошенні – 2,5 т/га, кукурудзи – 5,5 т/га і 8 т/га відповідно», – зазначив Ігор Брагінець.

 КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх