Litopys Brewery: курс на експерименти з пивом

 Litopys Brewery: курс на експерименти з пивом

Пивоварня Litopys, що працює в Києві, постійно експериментує над сортами пива і доповнює регулярну лінійку цікавими смаками. Деякі з них настільки приходяться до смаку споживачам, що вони переходять у регулярну лінійку. Так сталося з пивом Svyatvechir. Детальніше про пивні експерименти проєкту «Напої & Пиво. Технології та Інновації» розповіла керуючий партнер броварні Litopys Неллі ДАВНІЧЕНКО.

Цікаве пиво Motanka у стилі Fruit Sour. Його виробники роблять із додаванням концентрованого соку малини.

– Motanka – це освіжаюче пиво з пікантною кислинкою, характерним смаком, ароматом малини та кокоса. В цьому пиві поєднані солодкуватість малини та вершковий смак кокосового молока. Виготовляємо цей сорт за класичною технологією, але з деякими авторськими особливостями, – розповідає Неллі Давніченко.

Ще один цікавий сорт – Рatryotyka у стилі Fruit Witbier. Це пшеничне пиво з соком абрикоса.

– Ми дуже довго тестували абрикосовий сік від різних виробників. Адже прагнули обрати той, який найбільш пасуватиме до нашого пива за смаком. Коли врешті обрали те, що нам було потрібно, тоді з’явилося пиво Рatryotyka – питке, з насиченим абрикосовим смаком, – ділиться Неллі Давніченко.

Незабаром, на початку травня, пивоварня Litopys презентує ще одну новинку – пиво сорту кельш (Kölsch). Це традиційний регіональний сорт німецького пива, який виробляють у броварнях Кельну. Пивоварня Litopys презентує не традиційний кельш, а з певними авторськими особливостями. За словами Неллі Давніченко, цей сорт – ідеальний для споживання влітку, адже він легкий, питкий та свіжий. Восени виробники будуть експериментувати з темними сортами. В холодний сезон споживачі віддають перевагу міцнішим сортам, повнотілим, зігріваючим.

Також зараз у пивоварні тестують Mango IPA, Milkshake IPA.

– Спілкуємося з кінцевими споживачами, щоб зрозуміти, які сорти їм смакують краще, – зазначає представниця пивоварні. – Велику увагу на своєму виробництві приділяємо пильному контролю технологічних процесів. Також використовуємо дуже якісну сировину – австралійські та французькі дріжджі, американський, автралійський та німецький хміль, німецький солод тощо.

Частину пива Litopys продають у TAPROOM, який нещодавно відкрили. До речі, у планах виробників – відкрити ще один TAPROOM на правому березі Києва.

Детальніше про новий TAPROOM читайте за посиланням.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті