Компанія Big Wines вирощуватиме виноград на Одещині

 Компанія Big Wines вирощуватиме виноград на Одещині

Українська компанія Big Wines, що входить до групи компаній Vinos de La Luz, у Бородінській громаді Болградського району на Одещині орендувала 84 га виноградників і придбала 20 га, щоб закласти новий виноградник. Про це повідомляє «Юг.Today».

Місцева влада звільнила від сплати земельного податку та орендної плати за користування земельними ділянками на період реконструкції або будівництва об’єктів зеленої енергетики, перероблення сільгосппродукції, тваринництва, туризму та виробництва.

– Для нас було важливо працювати на власних виноградниках, тому коли ми почули, що Бородінська громада запрошує інвесторів, ми розглянули такий варіант співпраці саме на цій території, побачили перспективу і вже зараз працюємо на виноградниках, – розповіла СЕО та власниця компанії Big Wines Наталія Бурлаченко.

Підприємство Big Wines працевлаштувало близько 20 осіб. Перші результати планують побачити вже цієї осені. Компанія отримала в користування готовий виноградник, якому 17 років, а також, планують висадити новий. Зараз у старий виноградник інвестують, щоб восени побачити перші результати.

У майбутньому крафтове вино, вироблене з вирощеного у громаді винограду, планують реалізовувати як на українському, так і закордонному ринку. Компанія Big Wines обмежуватися виноградником в Бородінській громаді не буде:

– Ми хочемо в Україні реалізувати таку ідею, як в інших країнах, – це принцип теруарності. Тобто робити акцент саме на тих ділянках землі, які показують найкращий результат у виноробстві. Ми себе не хочемо прив’язувати до якогось одного теруару, до якоїсь однієї області, тому що хочемо брати виноград з різних регіонів, де найкращий урожай.

Вирощувати виноград та створювати виноробні Big Wines хочуть в інших районах Одеської області, у тому числі біля озера Ялпуг.

Більше про компанію Big Wines читайте на сторінках журналу «Напої. Технології та Інновації» № 2 (2023), який можна завантажити безкоштовно на сайті. Переходьте за посиланням і поринайте у світ вина.

Щоб придбати друкований випуск, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті