Застосування техніки для обрізки: за чи проти, - думка експерта
21.01.2020

Максим ЗАРІЦЬКИЙ, керівник компанії «High Garden України розповів про застосування техніки під час обрізки вишневого саду у випуску журналу "Садівництво і Виноградарство. ТІ".

"Особливу увагу варто звернути на механізовану обрізку вишні. Зі збільшенням площі саду та недостатньою кількістю кваліфікованих кадрів такий вид обрізки дерев є дешевою альтернативою ручній праці. Однак при цьому існує кілька значних «підводних каменів». Зокрема, це загущення внутрішньої частини крони. Контурник не вибирає, які гілки залишити, а які видалити, що спричиняє значну активізацію ростових процесів. Затінення і слабке закладання плодових бруньок. У зв’язку з загущенням значна частина світла не проникає в крону, через що диферен- ціація бруньок відбувається слабко.

Засихання гілок. При недостатньому освітлені вишня здатна частково регулювати цей процес, однак крона й гілки, що отримують найменшу кількість світла, засихають. Відмерлі гілки стають місцем накопичення хвороб та шкідників. Грубі пошкодження гілок сприяють камедетечі, що ослаблює дерево й призводить до відмирання окремих частин крони. Виходом з такої ситуації є комбінування механізованої обрізки та ручної дорізки гілок, що потенційно будуть загущувати крону, а також видалення надто пошкоджених та перерослих гілок, які призводять до дисбалансу в кроні. Окрім того, варто враховувати, що формування провідника – це основне завдання при формуванні дерева вишні, адже кущоподібні сорти здатні втрачати центральний провідник, якщо не видаляти його конкурентів 2-3 роки поспіль", - розповів експерт.КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх