Закарпатське господарство «Перфект» вийшло на рівень кращих європейських садів
26.07.2020

ФГ «Перфект» одним з перших на Закарпатті долучилося до державної програми підтримки «Доступні кредити 5-7-9%»

Цього року підприємство відправило першу партію яблук покупцеві вже 16 липня, і на цей момент мало законтрактовані наперед обсяги фруктів та передплату. Секрет успіху закладений у самій назві господарства – перфект, тобто ідеальний: зразковий сад та продукція преміум-якості. Зразковий сад – не кінцева мета садоводів, вони йдуть шляхом постійного вдосконалення. Звичка робити все досконало надала фермерам ще один суттєвий бонус – можливість сміло подаватися на участь у державних програмах компенсації та кредитування й отримувати погодження.

Нагадаємо, ФГ «Перфект» розташоване в селі Тарнівці, за 2,5 кілометри від Ужгорода. Досконалий сад створили співзасновники Богдан МУРГА і Вадим ПРОДАН. Перші насадження заклали 2014 року за всіма стандартами. Провідні технології дозволяють підприємству економити ресурси та виготовляти продукт високої якості. Власні ж холодильні потужності та використання системи Smart Fresh – обирати час продажу та кращу ціну. Основний ринок збуту – внутрішній, проте затребувана продукція бренду і закордоном.

Кожного року аграрії модернізують підприємство

Завдяки густішій посадці дерев та новим методам обрізки аграрії підвищують родючість кожного гектара. Принципу – краще менший сад, але ефективніший – тут дотримуються від початку заснування господарства.
Новіші підходи впроваджені й в систему крапельного зрошення. Сади обладнані системою крапельного зрошення ізраїльського виробника Netafim, що суттєво відрізняється від минулих аналогів: меншою стала відстань між вводами на воду, нова трубка має набагато сильнішу подачу води, краще відбувається зрошення.

Змінилися й самі технології догляду за насадженнями: агрономи працюють за новими комплексними програмами захисту та живлення провідних світових виробників, таких як Syngenta, Bayer, BASF, Adama.

Нещодавно садоводи презентували новинки – «інстаграмні» яблучка

Фрукти мають не тільки ідеальну забарвленість, яскравий колір та стандартний розмір, ряд сортів вже мають видовжену форму.

– Використовуємо спеціальні препарати, які надають яблуками незвичної форми: GIBBPlus від компанії ТОВ «Галант-Агро», Novagib від компанії ТОВ «Фреш-Агро». Вони не просто видовжують плоди, а й захищають їх від появи сітки на шкірці. Також це гарні препарати для закладки врожаю на наступний рік. Існує декілька сортів, які обов’язково треба обробляти. Ми використовуємо цей лайфхак вже третій рік поспіль, – ділиться секретами Богдан Мурга.

Змінилися підходи до шпалерної системи: самі стовпи стали товстішими та міцнішими, монтуються вже за допомогою системи GPS максимально рівно і точно. Вибираючи опору, зупинилися на шпалері від італійського виробника Spinazze Group. Стовпи завозять представники Spinazze в Україні – компанії «Ніф Агро Постачання». Найближчим часом планують накрити мінімум 40% саду протиградовою сіткою.

Реалізувати амбітні цілі ужгородським фермерам допомагає участь в програмах підтримки аграріїв та власна наполегливість

Цього року ФГ «Перфект» вдалося долучитися до державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Фермери отримали кредит на 5 років під 5% в «Укргазбанк», що покриє 80% витрат на придбання італійських стовпів. Крім того фермерам вдалося отримати погодження на рефінансування під 0% попереднього займу. Вони радять колегам сміливо подаватися в подібні програми та досліджувати всі можливості. Адже це не перші перемоги господарства в цій площі: наприклад, ФГ «Перфект» вдалося з самого початку отримати державну компенсацію за посадковий матеріал, а також долучитися до програми компенсації витрат на догляд за багаторічними насадженнями.

– Програми підтримки для фермерів дійсно працюють. Треба подаватися та відстоювати свої інтереси. Ми намагаємося користуватися всіма наявними можливостями та подаємося в різні програми! – резюмує Богдан Мурга.

688

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх