У черешневій столиці України планують створити регіональний центр з переробки ягід і фруктів
20.09.2019

У місті Мелітополь Запорізької області, яке часто називають черешневою столицею України, відбулася III Всеукраїнська науково-практична конференція «Черешневий сад: нове в теорії та практиці». Господарем заходу став Таврійський державний агротехнологічний університет за підтримки ТОВ «Агро-Фенікс».

БІЛЬШІСТЬ СОРТІВ МЕЛІТОПОЛЬСЬКОЇ ЧЕРЕШНІ ТРАНСПОРТАБЕЛЬНІ

Мелітопольські садівники підрахували, що у своєму регіоні вони збирають орієнтовно 9,5 тисячі тонн черешні, і більшість цього врожаю вирощують на приватних подвір’ях. Лише 1,5 тисячі тонн виробляють у ягідних господарствах. І якщо професіонали дотримуються технологій, оновлюючи сортовий склад своїх садів, то в домогосподарствах черешню вирощують «на хлопський розум». Але незважаючи на це, саме Мелітопольщина посідає провідні позиції у вирощуванні черешні. Цьому сприяє потужна наукова база: в українських черешневих садах ростуть здебільшого сорти, виведені саме на Мелітопольщині.

Як зазначив Володимир СЕНІН, директор Мелітопольської дослідної станції садівництва імені М. Ф. Сидоренка Інституту садівництва НААН України, загалом у Мелітополі створено 52 сорти черешні. І що важливо, за своїми якісними та смаковими параметрами ці сорти – одні з найкращих у світі. Тому за ними полюють, їх нелегально вивозять за межі України і вже не один десяток вітчизняних сортів черешні вирощують за кордоном. Справжній хіт серед черешневих сортів – Валерій Чкалов, присутній на ринку вже понад 50 років. Калібр його плодів – 25-28 мм, вага однієї черешні – 13 грамів. Нещодавно в саду Мелітопольської дослідної станції садівництва виростили плід калібром 33 мм! Так що можливості у цього сорту великі.

Більшість сортів мелітопольської черешні відрізняється не тільки відмінним смаком, але і мають високу транспортабельність, що свого часу дозволило постачати вирощену в Мелітополі черешню у різні куточки СРСР, а зараз відкриває перспективи для виходу на європейський і азіатський ринки.

 

З продовженням статті можна ознайомитись у свіжому випуску журналу "Садівництво та Виноградраство. ТІ". Поспішіть замовити передплату або примірник ТУТ.

1027

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх