СВІТЧ® та ПРОКЛЕЙМ® – надійний та безпечний захист плодів та винограду від хвороб і шкідників
16.08.2016

Володимир ВОЄВОДІН, технічний експерт компанії «Сингента», кандидат с.-г. наук

У серпні та вересні завершується процес достигання в садах яблук, груш, айви, пізніх сортів слив, персиків і технічних та столових сортів винограду на виноградниках. Варто зауважити, що у цей період продовжується пошкодження плодів та винограду основними шкідниками та хворобами. Складність процесу захисту садів та виноградників полягає в тому, що потрібно надійно захистити урожай ефективним препаратом, який би мав короткий період очікування.

Під час цього вегетаційного періоду шкоди завдають друге та третє покоління лускокрилих шкідників: яблунева, грушева і сливова плодожерки, східна плодожерка, гронова листовійка, бавовникова совка. Пошкодження плодів і винограду лускокрилими шкідниками призводить до істотного зниження товарності та якості продукції. Боротьба з цими шкідниками складна, оскільки їх розвиток відбувається, як правило, в умовах, коли діючі речовини, що входять до складу пестицидів, не виявляють максимальної ефективності, зокрема, за дуже високих температур. При цьому такі препарати повинні мати короткий термін очікування, після якого продукцію можна реалізувати споживачам. Крім того, личинки лускокрилих шкідників розвиваються і харчуються на рослинах у важкодоступних місцях – на нижній стороні листків або
всередині плодів.

Компанія «Сингента» пропонує новітній інсектицид ПРОКЛЕЙМ®, який є неперевершеним за ефективністю в спекотних умовах. Діюча речовина препарату ПРОКЛЕЙМ® – емамектин бензоат, який було відкрито у 1997 році шляхом виділення з ґрунтового мікроорганізму Streptomyces avermitilis. ПРОКЛЕЙМ® – це спеціалізований інсектицид природного походження кишково-контактної дії для контролю більш ніж 40 видів лускокрилих. Унікальність препарату полягає в швидкому проникненні в рослину та створенні резервуарів всередині тканин. У гусениці, яка поглинула оброблену частину, протягом 1-4 годин відбуваються порушення нервової системи, що призводить до паралічу шкідника. Смерть настає через 1-4 доби після поїдання обробленої рослини. Однак унікальність препарату цим не обмежується. Він також не втрачає ефективності при високих температурах. Це пов’язано з тим, що діюча речовина ПРОКЛЕЙМ® після проникнення в рослину (повне переміщення діючої речовини всередину листка складає не більше, ніж 2 годин після обробки) стає недосяжною для сонячних променів, та нечутливою до температури і при цьому не втрачає своїх властивостей. Варто зазначити, що навіть нагрівання температури до 95 °С не впливає на ефективність препарату.

Ще одна особливість: на препарат ПРОКЛЕЙМ® не впливає рН розчину. Це має значення особливо в регіонах, де вода, яка потрібна для приготування робочого розчину, має лужну реакцію, а також у агронома з’являється більше можливостей при застосуванні бакових сумішей. рН розчину, при якому не знижується ефективність ПРОКЛЕЙМ®, перебуває в межах від 3 до 9.

Наступною перевагою ПРОКЛЕЙМ® є його дія на яйця шкідників у період їх відродження. Це значно розширює термін застосування препарату – від стадії яйця до початку заляльковування, враховуючи всі стадії розвитку личинок. Але найбільший ефект проти лускокрилих досягається при використанні препарату в період, коли шкідник знаходиться в фазі початок відродження гусениць – гусениці молодших віків.

ПРОКЛЕЙМ® є безпечним для більшості корисної ентомофауни. Після повного проникнення препарату через поверхню листка його вплив на корисних комах мінімальний, тому часто за кордоном ПРОКЛЕЙМ® поєднують з використанням біометоду в інтегрованих системах захисту.

Ще однією важливою особливістю препарату ПРОКЛЕЙМ® є короткий термін очікування. Після використання препарату в садах та на виноградниках продукцію дозволяється вживати вже через 14 днів після останньої обробки. Це важливо в тих регіонах, де лускокрилі, зокрема, яблунева плодожерка, мають два повних покоління, а третє є факультативним і часто розвивається під час зберігання продукції. Щоб знизити кількість пошкоджених плодів у цей період, за два тижні до збирання врожаю потрібно провести останню обробку інсектицидом ПРОКЛЕЙМ®. Як правило, для цього його застосовують у суміші з фунгіцидом СВІТЧ®, який теж має термін очікування 14 днів. Це дає можливість повністю захистити плоди від усіх шкідливих організмів, які можуть розвиватися під час зберігання.

Серед основних хвороб, які завдають значної шкоди в кінці сезону, є моніліоз яблуні та інших зерняткових і кісточкових культур, різні види гнилі та хвороби плодів і винограду під час зберігання у сховищах. 

Для ефективної боротьби з основними хворобами кісточкових культур (моніліозом, альтернаріозом, сизою пліснявою, фузаріозною гниллю, сірою гниллю) та захворюваннями плодів під час їх зберігання важливо провести хімічну обробку препаратом СВІТЧ® компанії «Сингента». Це двокомпонентний фунгіцид контактно-проникаючої дії. Діючими речовинами препарату СВІТЧ® є ципродиніл (375 г/л) та флудиоксоніл (250 г/л), які мають короткий період очікування (7-20 днів). Норма витрати цього фунгіциду становить 0,75-1,0 кг/га.

Препарат високоефективний у захисті рослин за різного інфекційного навантаження, а також за низьких температур. СВІТЧ® швидко поглинається рослиною і не змивається дощем, нефітотоксичний, діє проти зимуючих стадій збудників хвороб. 

Обприскування препаратом проводять від вегетаційного періоду до збору врожаю, у період вегетації й аж до збору врожаю. Препарат має неперевершену лікувальну дію щодо захисту плодів від механічних пошкоджень та граду.ИНТЕРНЕТ-МАГАЗИН
ЧИТАТЬ ЖУРНАЛ
наверх