Стратегічний курс українського горіха: рівняємося на експорт
24.04.2020

У цьому сезоні USDA прогнозує дуже великий урожай волоських горіхів на всій планеті та, зокрема, у найбільших гравців ринку – США, Чилі та Китаю. Україна належить до п’ятірки найбільших виробників та експортерів волоського горіха. За даними USDA, в сезоні 2018/2019 українські горіхівники зберуть понад 132 тисячі тонн волоського горіха, що на 22% більше, ніж минулоріч. Експерти прогнозують, що вітчизняний експорт-2019 перевищить минулорічний обсяг на 15% і сягне понад 90 тисяч тонн. Цьому посприяли сприятливі погодні умови, зростання горіхового виробництва завдяки держпідтримці, а також девальвація ліри в Туреччині – одній із найбільших країн-імпортерів українського горіха.

Висновки з цих фактів прості: пропозиція зростає і товар обов’язково відправлять на експорт у Близький Схід та Європу. А про вимоги до експорту волоських горіхів і перспективи вітчизняних садів ми розпитали у Юрія БАЛАШОВА – голови департаменту експорту волоського горіха та зовнішньоекономічної діяльності ВГО «Українська горіхова асоціація».

Перш за все, імпортерів цікавлять компанії зі своїми виробничими потужностями, що забезпечують якість для прийняття товару в ЄС. Він повинен відповідати ГОСТам України і стандартам Євросоюзу, зокрема, ЄЕК ООН DDP02.

«Продавати український волоський горіх за кордон реально. Але для цього нам у країні треба вирішити чимало проблем. Головна з них – неякісний продукт, який стає таким через те, що у нас горіхи вирощують кустарним способом: на присадибних ділянках, уздовж доріг. Здебільшого їх сорти невідомі, деревам не приділяють належної уваги, вони, зрозуміло, не сертифіковані. На жаль, 95% українського волоського горіха має саме таку природу. Тому, коли заготівельник починає колоти отриманий горіх, він не знає до  кінця, який результат у вигляді чищеного ядра він отримає», – зазначає Юрій Балашов.

З продовженням статті можна ознайомитись у свіжому випуску журналу "Горішник". Поспішіть замовити передплату або примірник ТУТ

3975

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх