«Розширити можливості українських садівників – ось головне завдання розсадника «Підгур`ївське», – Дмитро БУШИЛОВ
12.09.2019

Смаки споживачів у світі дуже швидко змінюються. Директор ТОВ «Підгур’ївське» Дмитро БУШИЛОВ, котрий вже тридцять п’ять років займається на Миколаївщині вирощуванням саджанців плодових дерев, переконався у цьому, вивчаючи у Європі популярні сорти фруктів. Та й вітчизняним садівникам нині недостатньо вирощувати традиційні, нехай і перевірені часом смачні плоди. Адже український споживач, котрий тепер має можливість порівняти якість продуктів в Україні та за кордоном, став більш вибагливим. Та й закордонні ринки збуту українських виробників приваблюють значно більше, ніж внутрішній.

– Одна справа – купити смачне яблуко новітньої селекції в якомусь супермаркеті за кордоном, і зовсім інша – виростити таку продукцію в Україні для місцевого ринку або на експорт. Тут вмикається фактор часу, – каже Дмитро Бушилов. – Якби не було ентузіастів, котрі вболівають за конкурентоздатність вітчизняного садівництва, то більшість перспективних сортів, які набувають усе більшого попиту в європейських країнах і відкривають перед садівничими підприємствами перспективи для експорту конкурентної продукції на світові ринки, доходили б до України кілька років. Тому що на сертифікацію та районування потрібен час, і немалий.

Тож наш плодорозсадник поставив собі за мету розширити можливості вітчизняних садівників. Ми розмножуємо нові сорти плодових дерев (маємо ліцензію на 5 нових різновидів) і пропонуємо їх для висадки в українських садках. Свою продукцію супроводжуємо необхідними документами, тож садівники, що купують у нашому господарстві саджанці, можуть брати участь у державних програмах, спрямованих на підтримку садівництва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Сьогодні доцільніше говорити про стабільні ягідні культури», – Олександр ДУСАНЮК

Таким чином, у «Підгур’ївському» плодорозсаднику поєднуються новітні технології та кращі традиції виробництва вітчизняних саджанців. Багато років поспіль агрономи-розсадниководи господарства завозять для розмноження садивний матеріал найновіших селекцій із базових розсадників Польщі та Нідерландів. Саджанці для матково-живцевого саду – теж із голландським «корінням».

– Наші саджанці приваблюють садівників, – зауважує Дмитро Бушилов, – оскільки це практично оздоровлений матеріал більш стійких до хвороб сортів, плоди яких добре зберігаються, мають хороший товарний вид. Наприклад сорт Моді – це майже чорне нетрадиційне яблуко, на яке обов’язково накине оком покупець, Супер Чіф – яскраве, незвично забарвлене яблуко – повз нього важко пройти. Ну, і безперечна їхня перевага для покупця – це смак: сучасний, цікавий. Я впевнений, що серед розмаїття новітніх сортів кожен споживач знайде яблуко собі до смаку.

Господарники впевнені в якості саджанців власного виробництва, оскільки використовують їх у власному саду, де 50 га відведено під яблуні, а 25 га займають кісточкові – абрикоси, черешні та сливи. Усі ці культури дають хороші врожаї. Минулого року, звичайно, усі рекорди побили яблука: їх у «Підгур’ївському» зібрали 1300 тонн, але водночас отримали не прибуток, а збитки... Вплинула ситуація з загальним перевиробництвом яблука на ринку і низькими закупівельними цінами. Натомість стабільно рік у рік користуються попитом черешні, і хоча їх у саду небагато, вся продукція затребувана на ринку. Щедрим врожаєм радують сливи, а надто сортів Стенлей і Президент – щороку господарство реалізує їх в межах 100-150 тонн. Експортувати продукцію тут поки що не ставлять собі за мету, хоча міжнародні компанії все частіше звертаються у «Підгур’ївське» з такими пропозиціями, адже якість товару відповідає всім міжнародним стандартам, а сорти постійно оновлюються (до речі, власними саджанцями).

Нещодавно «сливова» ділянка поповнилася саджанцями затребуваного на європейському ринку нового сорту Анжеліно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питомник плодовых деревьев Sulek: гарантия здорового сада

– Наш сад уже потребує оновлення, і ми почали реконструкцію, вводячи нові сорти та більш рентабельні культури, – пояснює Дмитро Бушилов. – Минулорічний досвід із перевиробництвом яблук змусив садівників трохи призупинитися, аби вичекати та побачити, як галузь розвиватиметься далі: деякі гарячі голови навіть викорчовували сади, а хтось зупинився в очікуванні. Ми, зрозуміло, теж від того не виграли: і як виробники фруктів, бо не було ціни, і як виробники саджанців, попит на які цього року значно зменшився. Але після спаду завжди йде підйом. Тому очікуємо його вже восени, оскільки культура споживання фруктів в Україні за останні роки дуже зросла, і попит на свіжі якісні продукти є. Та є й інші фактори, зокрема, перевиробництво та погодні умови, які цього року дали про себе знати: це і буревії, і град.

У сільськогосподарському виробництві все гладко не буває, і кліматичні катаклізми справді впливають на різні культури, зокрема і на плодові дерева, однак сади – це справа майбутнього, кажуть у «Підгур’ївському». Окрім того, його агрономи-розсадниководи мають великий досвід у своїй галузі і не покидають своїх клієнтів напризволяще: завжди готові допомогти консультаціями, порадами.

– Готовий надати першу безкоштовну пораду своїм потенційним клієнтам, та й не тільки своїм, – каже керівник «Підгур’ївського» Дмитро Бушилов. – Звичайно, у нас, як і в будь-яких добрих господарів, є щепи про запас, вирощені поза укладеними договорами. Але ми завжди рекомендуємо тим, хто планує закладати сад, подбати про саджанці заздалегідь, щоб бути впевненим, що, коли настане час посадки, проблем із кількістю та якістю садивного матеріалу не виникне. Ми залюбки виростимо найкращі саджанці під ваше замовлення. Цього року ми виростили 400 тисяч саджанців, третину з них – зерняткової групи (яблука та груші), решта 100 тисяч – кісточкової (черешня, слива, абрикос, персик).

ДОВІДКА: ПрАТ «Підгур`ївське» знаходиться в селі Мічуріне Первомайського району на Миколаївщині. Господарство існує з 1951 року. За цей час неодноразово змінювалася форма власності. Основний напрямок діяльності – саджанці таких плодових культур, як яблуня, груша, черешня, вишня, слива, персик, абрикос, а також вегетативні підщепи М-9, ММ-106 та БА-29 (матеріал оздоровлений). Разом із уже знаними сортами яблунь (Голден Делішес, Ренет Симиренка, Джонаголд, Гала, Чемпіон, Айдаред, Флоріна) «Підгур’ївське» пропонує інноваційні сорти: Моді, Супер Чіф, Пінк Леді, Ерлі Женева та інші. Господарство також займається вирощуванням плодів яблук, слив, черешні, абрикоса, чорної смородини.

А довідник з найпопулярнішщими клубними сортами й не лише, які дбайливо вирощують у розсаднику можна отримати, передплативши наш журнал. Всі деталі та умови для передплати можна знайти ТУТ.ИНТЕРНЕТ-МАГАЗИН
ЧИТАТЬ ЖУРНАЛ
наверх