Поганого ґрунту не буває - буває неправильний полив
03.09.2020

«Запрошуємо в світ інновацій». Так позиціонує себе на ринку торгова марка iBerry.

Це лохинове господарство розкинулося на більш ніж сотні гектарів непродуктивних пісків Житомирщини. Забезпечення лохини вологою в піщаному ґрунті вимагає особливої уваги. Запас води в піску швидко закінчується, тому в спекотні дні дуже легко пересушити ґрунті увігнати культури в стрес від нестачі вологи. А кожен стрес для рослини – це недобір урожаю і менший розмір ягоди.

Однак, успіх iBerry вкотре довів, що не буває поганої землі, буває неправильно підібрана технологія зрошення. Своєчасний точний полив і внесення добрив відіграли значну роль в успіху iBerry цього року. Незважаючи на те, що приморозки завдали значної шкоди плантації в багатьох місцях, а часті та сильні дощі залишали мало шансів для внесення добрив, iBerry забезпечила своїх покупців чудовою за розмірами і якістю ягодою. Приємно вразила не тільки ягода. Чимало нових пагонів тішить око свіжою зеленню на всіх ділянках насаджень, а там, де минулого року з піску визирали невеличкі саджанці, нині ростуть міцні соковиті кущі. Це прекрасна перспектива отримати наступного року чудовий урожай, а значить – і прибуток.

Минулого року в господарстві додалися нові насадження лохини, яким необхідний був хороший полив, а сама система зрошення, за висновком фахівців компанії «Евкаліпт Р», потребувала ремонту та модернізації. Тож навесні 2020 року компанія привела в порядок систему автоматичного управління поливом, уникнувши ризиків пересихання ґрунту через проблеми системи зрошення. У всьому господарстві встановлені автоматичні клапани, які підключені до центрального контролера зрошення, а також налаштований контроль працездатності всіх компонентів системи.

Однак навіть найдосконаліша система зрошення не гарантує хорошого врожаю. Дуже важливо правильно організувати графік поливу, при якому вода та добрива будуть вноситися тоді, коли це потрібно, і саме в тій кількості, яка забезпечить рослину доступною вологою на потрібній глибині.

– Економія ресурсів у зрошенні – це чітко розрахований полив на глибину кореневої системи, тільки на цьому можна економити, щоб не завдати шкоди культурі. Якщо глибина кореневої системи 30 см, то поливати на 40см – це означає втрачати 25% води та добрив, – зазначає керівник компанії «Евкаліпт Р» Владислав РАЗКЕВИЧ.

– Це і є технологія точного зрошення, яка полягає в моніторингу стану вологості ґрунту та вивченні всіх його параметрів для розуміння водоспоживання рослини і розвитку її кореневої системи. Для точного вимірювання значень вологості ми використовуємо ґрунтові зонди, які дають дані про наявність вологи на всій глибині кореневої системи і під нею. Моніторинг відбувається безперервно, що дає нам необхідну інформацію для планування поливу.

Аби підібрати правильну технологію зрошення, використовуючи дані датчиків, потрібно володіти специфічними знаннями і витрачати чимало часу на вивчення та розрахунки. На жаль, це вимагає багато уваги і часу, яких агрономам в розпал сезону не вистачає. Тому в компанії розробили свій програмний продукт, який дає інформацію про стан вологості ґрунту, необхідності поливу та точний обсяг необхідної вологи для кожного блоку господарства в режимі реального часу.

– Цей продукт доступний через нашу онлайн систему управління зрошенням horti.pro, спеціально розроблену для садових і ягідних культур, – деталізує Владислав Разкевич.

– Програма розрахунку, яку налаштовують наші фахівці, враховує всі параметри системи поливу та ґрунту. Агроному або гідротехніку достатньо натиснути одну клавішу, щоб дізнатися, потрібен наразі полив чи ні і скільки кубометрів води необхідно для оптимального забезпечення насаджень вологою. У ситуації, коли йдуть дощі, а добрива вносити все одно потрібно, агроном буде точно знати, яку кількість води можна додати, щоб вона не пішла в дренаж разом із добривами.

На прикладі iBerry компанія «Евкаліпт Р» показала результат роботи за такою технологією, коли агроном контролює полив просто зі свого смартфона, легко складаючи і запускаючи програми на ходу з актуальних наразі рекомендацій у своєму кабінеті на horti.pro.

– І не тільки автоматика, а й живе спілкування з нашим консультантом, який постійно стежить за станом поливу на об’єктах, допомагає садівникам швидко оптимізувати зрошення й отримати найкращі результати, –каже керівник компанії.

– Зазвичай вистачає двох-трьох тижнів моніторингу, щоб виявити проблеми поливу та почати оптимізацію, після чого відразу спостерігаємо поліпшення стану в насадженнях, а витрати води стають більш прогнозованими. Щоб технологія запрацювала, наголошує Владислав Разкевич, необхідно бути впевненим, що система поливу працює правильно, виливає точну кількість води за програмами і не підведе у потрібний момент. Тому iBerry користується послугами фахівців компанії «Евкаліпт Р» і при цьому отримує не тільки якісну підтримку професіоналів, а й розумно економить фінансові ресурси.

– Нашим сервісом користуються багато господарств не тільки в Україні, і їх кількість постійно зростає, адже це зручно і вигідно, –зазначає Владислав Разкевич.

Контакти:
http://www.evkalipt.com.ua/
093 477 55 77 (Viber, WhatsApp, Telegram)

717

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх