Не чекайте осені, саджати ківі можна вже
14.05.2020

28 років тому вирощувати ківі почали в Закарпатті. Відомий український селекціонер Генріх Валентинович Стратон вивів та офіційно зареєстрував сорт під назвою «Карпат Стратона «Валентайн. Сорт пройшов відповідну пробацію, що стало підставою для атестації господарства (ТОВ «Ківі Карпат Стратона») у 2019 році на виробництво садівного матеріалу для реалізації саджанців. Усім оптовим покупцям саджанців надається відповідний офіційний сертифікат.

Ще віддавна у садоводів виробився стереотип, що посадку плодових дерев та кущів слід проводити навесні або восени. Це насправді так, якщо йдеться про пересадку з одного ґрунту в інший, тому що в цей період рослина має знаходитись у стані спокою.

Але сучасні технології дозволяють значно розширити період посадки, включаючи і літній сезон. Зокрема це стосується і саджанців ківі сорту «Карпат Стратон Валентайн». Адже, насправді, при переміщенні їх на ділянку відбувається не пересадка, а висаджування разом із ґрунтом, в якому вони розвиваються. Тобто коренева система при висаджуванні не пошкоджується і не потребує додаткових зусиль для свого зміцнення на новому місці. Таким чином, висаджування ківі сорту «Карпат Стратон Валентайн» цілком можливе влітку. Все, що для цього необхідно, – це забезпечити регулярний полив та зробити просту систему захисту і притінення, яка складається з трьох коликів, обгорнутих агроволокном.

За певних обставин саме літня висадка має значні переваги. По-перше, на відміну від весняної, вона точно убезпечить від поворотних морозів, які бувають навіть у травні. По-друге, в порівнянні з осінніми, ківі, висадженні влітку, мають кращі можливості підготуватися до зими, укріпивши як кореневу систему, так і стовбур. Тому, зазвичай, вони практично без проблем переживають зиму, а навесні наступного року дуже швидко йдуть в ріст.

Тим паче, що цьогорічна (2020 р.) весняна погода, яка відзначалася різким коливанням температур, призвела до замерзання багатьох плодових дерев і кущів і значно відтермінувала строки посадки нових саджанців.

Тому тим, хто планує придбати саджанці сорту «Карпат Стратон Валентайн» у цьому році, рекомендуємо не відкладати цей процес до осені, керуючись усталеними стереотипами, а продуктивно використати літній період, що значно пришвидшить перше цвітіння та урожай ківі.

Господар, купуючи саджанець, отримує інструкцію з вирощування. Генріх Стратон під Ужгородом створив першу промислову плантацію ківі в Україні на ділянці 1.5 га, як взірець промислової агротехники цієї культури. Так що зацікавленим аграріям буде не складно відтворити її, тільки в більш промислових обсягах.

Детальніше ознайомитись з сортами ківі можна за посиланням kiwistraton.net.Читайте також:

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх