На Вінниччини фермер вирощує їстівні квіти
24.07.2020

На Вінниччині аграрій Олег Міхеєв вирощує та популяризує квіти для вживання в їжу. Такі квіти можуть бути повноцінними інгредієнтами страв. Про це повідомляє спільнота «СтепанівкаVillаge» у Facebook.

Фермер зазначає, що страви з квітів кабачка та гарбуза вже досить популярні у вінницьких ресторанах і не викликають подив у гостей.

«Настурція, точніше, красоля. Давно вирощується у наших квітниках у селах та квіткових вазонах на балконах багатоповерхівок. Багато хто навіть знає, що вона родич гірчиці, капусти та хрону. Проте ще небагато хто вживає її у їжу», — розповідає Міхеєв.

За його словами, їстівні листя, бутони, квіти, зелені плоди. І всі вони дещо відрізняються на смак та спосіб використання. Листя, квіти та бутони можна додавати у салати, навіть використовувати у якості головного компоненту. Бутони та зелені плоди маринують на кшталт каперсів. Листя та квіти додають при тушкуванні м`яса.

«На смак листя трохи схоже на молоде листя гірчиці, але, як на мою думку, значно м`якіше у всіх сенсах. Бутони мають майже той самий смак, але, звісно, відрізняються текстурою, вони ніжніші. Квіти дуже ніжні за текстурою, а на смак в них на тлі з м`якою гірчичної гостроти добре відчувається солодкість нектару. Про плоди поки що нічого сказати не можу, бо в нас вони ще на в`язалися», — додає аграрій.

Він також зауважує, що квіти хризантеми також дуже смачні. Вони нагадують селеру. Однак, селера, точніше її листя, це скоріше приправа, а хризантему можна використовувати як основу салату.

«В їжу використовують листя, молоді пагони, бутони та суцвіття. Проте суцвіття мені не сподобалися текстурою. Вони розсипаються у роті на окремі квітки, чимось нагадуючи кульбабу. У Японії овочева хризантема давно вже у культурі, має багато сортів. У нас я тільки цього року вперше побачив її насіння у вільному продажу. Тож вирішив спробувати», — пояснює фермер.

Олег Міхеєв стверджує, що у вирощувані вона невибаглива. Перший врожай можна збирати десь через місяць після сівби. Якщо сіяти у декілька прийомів через два-три тижні, то можна мати хризантемовий салат всю теплу пору року.

 

315

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх