На Одещині знижуються показники виноробства
30.01.2020

В Обласній державній адміністрації стерджують, що проблема зниження показників виноробства, є комплексною. Про це повідомляє прес-служба Одеської ОДА.

«Проблема зниження показників виноробства, є комплексною. Проте я хочу підкреслити деякі її складові. Це втрата окремих зовнішніх ринків, це, в окремих випадках, низька якість продукції, це не досить розвинений внутрішній ринок, наявність фальсифікату, це не якісний митний контроль щодо імпорту продукції та беззахисність, у зв’язку із цим, вітчизняних виробників. Пріоритетне завдання для нас — змінити цю тенденцію на позитивну», — пояснює В’ячеслав Овечкін, перший заступник керівника ОДА.

У свою чергу, представники виноробної сфери для розвитку промисловості рекомендують вводити сучасні світові стандарти якості та відповідальність виноробів за їх порушення.

«Крім цього треба рекламувати не окремі компанії, а загальний національний бренд — наше вино. І коли воно стане повноправним конкурентом на міжнародному ринку, саме тоді виноробство стане вигідним і привабливим бізнесом в Україні», — вважає Володимир Масленков, представник компанії «Болград».

Таким чином, до кінця січня 2020 року Одеська обласна рада запропонувала, щоб виноградарі надали відповідні пропозиції до центральних органів влади. Зазначимо, що найбільшу територію займають виноградні насадження Одещини. Площі збирання винограду підприємствами в Одеській області за останній рік склали 17,9 тис. га.

Найбільші площі збирання винограду від загальної кількості показників знаходилися у межах таких районів:

  • Болградського — 3,8 тис. га, 21,3%;
  • Тарутинського — 2,9 тис. га, 16,6%;
  • Білгород-Дністровського — 2,5 тис. га, 14,5%;
  • Саратського — 1,5 тис. га, 8,8%;
  • Арцизького — 1,1 тис. га, 6,6%;
  • Татарбунарського — 1,3 тис. га, 7,3%;
  • Овідіопольського — 1,2 тис. га, 7,1%.


КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх