Мінагрополітики ініціює здешевлення аграрних розписок
23.05.2019

Здешевити послуги нотаріусів при оформленні аграрних розписок допоможуть автоматичний обмін даними між РАР та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно.

14 травня у Мінагрополітики відбулася зустріч, де обговорювалося, як спростити оформлення та здешевити аграрні розписки. Про захід повідомило відомство на своєму порталі та у Facebook. На зустрічі йшлося про можливості інтеграції Реєстру аграрних розписок (РАР) з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно.

Як зазначають у міністерстві, сьогодні нотаріус, щоб засвідчити аграргу розписку, перевіряє дані у двох реєстрах. Однак цей процес можна спростити.

«Інтеграція та здійснення автоматичного обміну даними між РАР та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно дозволить автоматизувати процес перевірки нотаріусом прав володіння і користування земельною ділянкою агровиробиком при посвідченні аграрних розписок. Це сприятиме зниженню вартості послуг приватних нотаріусів та зробить фінансовий інструмент доступнішим для сільгоспвиробників», – додала заступник Міністра.

За даними Мінагрополітики, проект аграрних розписок користується попитом. З початку проекту в аграрний сектор залучено понад 11 млрд грн, 8 банків співпрацюють з виробниками.КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх