Компоненти системи довгострокового зберігання в РГС
24.10.2019

Андрій Марущак, директор представництва компанії INCOOLS Engineering в Україні

Основними вимогами до зберігання фруктів є підтримка концентації газів О2 та СО2 та контроль температури сховища і рівня відносної вологості. Це важливі умови для довгострокового якісного зберігання фруктів, таких як яблука та груші, оскільки впливають на втрату ваги та товарний вигляд плодів.

Для максимального збереження продукції сучасні фруктосховища обладнують системами:
• СА (контрольована атмосфера),
• ULO (регульоване газове середовище),
• DCA (динамічне контрольоване середовище).

Контрольована атмосфера передбачає рівень вмісту кисню О2 - 5-10% замість 21% в звичайній атмосфері. При цьому вміст вуглекислого газу залежить від виду та сорту продукції і складає від 1 до 10%, що є досить високим, оскільки процес дозрівання недостатньо сповільнюється. Підтримання такого складу атмосфери відбувається за допомогою адсорбера та скрубера.

Системи зберігання фруктів в РГС (регульоване газове середовище)

Камери з РГС дозволяють зберегти свіжість і якість плодів, а також збільшити терміни зберігання.
РГС дозволяє контролювати склад газового середовища в камерах зберігання яблук і груш. В кожній камері концентрація О2 та СО2 підтримується на рівні О2 (1-1,5%) та СО2 (1-5%) за допомогою датчиків.
Щоб уповільнити метаболізм і процес дихання фруктів, їх охолоджують до +1+4°С (для яблук) або до -1°С (для груш), знижують рівень кисню і підвищують рівень вуглекислого газу. Використовується генератор азоту, що витісняє кисень О2 з камер. Плоди зберігаються в контейнерах, встановлених штабелями. Після перенесення продукції з камери в умови кімнатної температури, вона зберігається без втрат протягом 10-30 діб.

Система зберігання фруктів в динамічному контрольованому середовищі (DCA).

Використовуючи систему DCA можна домогтися короткострокової концентрації кисню О2 до 0,2-0,8% та вуглексилого газу СО2 0,5-5%. За таких умов зберігання, яблука стають більш стійкими до деяких хвороб, пов’язаних з довгостроковим зберіганням, в деякій мірі посилюється щільність плоду та збільшується строк їх життя після виймання з камери зберігання у порівнянні з технологією РГС (ULO). Яблука зберігаються практично без втрати ваги та товарного виду, а найголовніше без використання будь-яких хімікатів та препаратів.

Розглянемо компоненти системи довгострокового зберігання фруктів в регульованому газовому середовищі (ULO CADCA):
-
Генератори азоту (N2);
- Скрубери вуглексилого газу (СО2);
- Системи вимірювання та контролю РГС і холодильного обладнання;
- Система віддаленого доступу і управління системою зберігання;
- Лічильники автоматичного обліку конденсату;
- Герметичні двері для камер довгострокового зберігання;
- Матеріали для забезпечення герметичності камер довгострокового зберігання.

Холодильне обладнання - забезпечує оптимальну температуру і циркуляцію повітря всередині камер зберігання.  Використовується два типи холодильних систем:
Direct expansion – холодильна система з прямим кипінням;
Non direct expansion – з проміжним холодоносієм.

Генератор азоту – подає в камеру азот високої чистоти. Переваги генератора азота типу VSA перед PSA:
надійність в експлуатації; чистота азоту >96%; працює при низькому тиску, на відміну від PSA, який підвищує тиск в трубах і підігріває повітря в камері.

Скрубер - обладнання для поглинання вуглекислого газу, який є продуктом дихання фруктів. Містить молекулярне сито, яке затримує молекули вуглекислого газу, коли повітря з камери зберігання пропускається через скрубер.

Зволожувачі повітря - підтримують необхідну вологість в сховищі. Сприяють запобіганню усушки продукції і збереженню її високого тургору.

 

Обладнання для DCS (dynamic control system - динамічна система зберігання) – дозволяє знижувати рівень О2 і СО2 всередині камери зберігання до рівня 0,1% і визначати та контролювати вміст еталону в межах 1 частини на мільярд (1ppb) . Швидке і легке налаштування оптимального процентного вмісту кисню. Щоденне дворазове вимірювання показників етанолу.

 

Автоматична система управління контролює цілодобову роботу індивідуально кожної камери. Клієнти, які обирають систему віддаленого моніторингу компанії Incools Engineering отримують цілодобовий віддалений контроль за роботою сховища.

На відміну від інших постачальників, наша система управління сховищем дозволяє контролювати одночасно і систему РГС і систему охолодження в єдиному інтегрованому комплексі без використання додаткових проміжних комп`ютерів та сторонніх програм, таких як Team Viewer.

З`єднання відбувається безпосередньо у зашифрованому каналі напряму з комп`ютером скрубера. Відпадає необхідність встановлення додаткового ПК для оператора, який при наявності підключення до Інтернету, може контролювати весь комплекс, не перемикаючись між програмами та не використовуючи інше програмне забезпечення.

При відхиленні від проектних параметрів роботи, диспетчер отримає повідомлення і протягом 5 хвилин зможе виконати віддалений аналіз проблеми. В разі зміни параметрів роботи обладнання, інженер проведе віддалену надбудову, проконсультує інженера або направить сервісну службу. Диспетчер і сервісні служби працюють в режимі 24 години на добу, 7 днів на тиждень.

 ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх