Іван ПЛАЧКОВ: «Ми створили бренд українського вина і не зупиняємося»
22.09.2019

Змалечку пізнавши справу дідів-прадідів, вже ніколи її не забудеш: листки винограду, що просвічуються на сонці, перше молоде вино, родину, котра збирається на сімейне свято, і обов’язково на столі – продукт їхніх рук – сонячне, енергетичне, зігріте турботою вино. Тоді його називали домашнім, тепер – крафтовим. Обравши інший шлях, насправді усе життя ітимеш до самого себе, додому, куди кличе генетична пам’ять. Отак сталося і в Івана ПЛАЧКОВА: смак дитинства для нього пов’язаний із виноградом і лозою та, звичайно, як і велося у болгарських родинах, з якої походить нині відомий винороб, із вином. Традиції продовжуються. Винороб з діда-прадіда Іван Плачков, його дружина, винний експерт WEST Level 3 Award, Алла Плачкова та син Григорій Плачков створили відому в Україні виноробню «Колоніст».

Вино – це продукт власника, саме він приймає ключові рішення на винограднику і на виноробні, – енергійно, впевнено роблячи акценти, розповідає засновник і співвласник виноробні «Колоніст» Іван ПЛАЧКОВ. – Одна справа – продукувати індустріальне вино за універсальною технологією, інша історія, наголошує винороб, – виготовляти наше вино.

Вино під маркою «Колоніст» – це продукт творчості моєї родини, творіння рук нашого колективу, особистий вклад як технологів-виноробів, так і кожного, хто вирощує та збирає грона. І тому, зрозуміло, виготовляємо його за зовсім іншими технологіями. Власник мусить брати участь у всіх процесах, щоб зрозуміти, навчити, проконтролювати. Адже у вині ручної роботи немає дрібниць, кожна деталь – ключова, від неї залежать смак і якість вина. А ми дуже дорожимо своєю продукцією, кожну пляшку вина робимо як для себе.

«Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації»: Почнемо з головного: зараз багато мови про бренд українського вина. Чим він особливий?
І.П.:
Все просто: ми знаємо молдавське вино, кримське, грузинське, французьке, а українського вина не було. Я думаю, що «Колоніст» уже створив бренд українського вина на базі двох сортових вин – «Одеського чорного» та «Сухолиманського». Чим вони особливі? Їх виготовлено з винограду українських сортів, виведених київськими селекціонерами в 1957 році в інституті Таїрова. Українці виростили вітчизняні саджанці, виплекали лозу і грона, зробили вина. Перший рік витримуємо їх в українських барріках, зроблених у Богородчанах. Тому це цілком український продукт, і ми позначили це навіть на етикетках. Але не тільки це. Скуштувавши «Одеське чорне», відомий експерт Оз Кларк сказав, що це вино – індивідуальність, воно має власний характер, відрізняється від всіх вин у світі. Оскільки «Одеське чорне» і
«Сухолиманське» характеризуються унікальним українським походженням, його смак можна сміливо асоціювати з Україною.

З продовженням статті можна ознайомитись у свіжому випуску журналу "Садівництво та Виноградраство. ТІ". Поспішіть замовити передплату або примірник ТУТ.

 

2323

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх