Філософія горіха: як закласти рентабельний горіховий сад «під ключ» без помилок
01.10.2019

Донедавна горіхівництво в Україні сприймалося, передусім, як напрямок лісового господарства. Тому системна наука про промислове вирощування горіхів тільки починає розвиватися і поки що базується, насамперед, на знаннях нечисленних практиків-садівників.

Іван ЮКАЛ у горіхівництво прийшов не просто так – перейняв це захоплення від діда. Звичайно, в ті часи не йшлося про промислове садівництво. Але спостереження, зроблені попередніми поколіннями горіхівників, стали хорошим фундаментом для сучасних досліджень, спрямованих на поліпшення урожайності. У своєму фермерському господарстві «Твій горіх» Іван Юкал не тільки перевіряє ефективність мікосенергії, але і вивчає інші закономірності, що дозволяють вивести горіховий сад на якісно новий рівень.

Своїм досвідом успішний горіхівник поділився з учасниками конференції «Технології та інновації: від землі – до готового продукту», що відбулася 21 березня у Черкасах. Саме тут організатори вперше провели дискусії для окремої секції, присвяченої вирощуванню та переробці горіхоплідних культур.

Щоб отримати максимальний прибуток, треба врахувати всі нюанси створення саду. Помилки в горіховому бізнесі коштують дорого, бо корчувати дерева – зовсім недешево.

З продовженням статті можна ознайомитись у свіжому випуску журналу "Горішник". Поспішіть замовити передплату або примірник ТУТ.

 

796

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх