Tехнології захисту від FMC: самодостатні схеми ЗЗР і нова логіка сервісу
01.05.2019

Від вирощування фруктів – до передпродажної підготовки та маркетингу і технологій переробки: такий широкий діапазон тем охопила IV Міжнародна конференція для галузей садівництва і переробки «Технології та Інновації: від землі – до готового продукту», що відбул ся 21-22 березня у Черкасах. Але який би канал збуту виробник не обрав, головним фактором успішності його бізнесу залишається якість
вирощених плодів. Адже ринок потребує високого ґатунку продукції, її лежкості, транспортабельності, великих однорідних партій. Тому важливою темою конференції став ефективний захист плодових культур від шкідників та хвороб. Головний партнер конференції – компанія FMC – представила останні розробки у сфері засобів захисту рослин та найпопулярніші на ринку сучасні високоефективні препарати.

Корпорація FMC, заснована в Каліфорнії в 1883 році, працює на світовому ринку та впевнено тримає лідерські позиції вже більше 130 років. Новий етап її розвитку ознаменувався придбанням провідних світових компаній-виробників сільськогосподарських рішень. З 2015 до 2017 року корпорація FMC стала власником датської компанії «Кемінова» та значної частини глобального бізнесу компанії DuPont.

«Така інтеграція дала великі можливості для розвитку асортименту продуктів. Нові сільськогосподарські рішення FMC тепер мають більш широкий портфель провідних брендів, більш глибокий конвеєр нових технологій, глобальний масштаб, а також науково-дослідні розробки світового рівня, які наразі задовольняють потреби фермерів краще, ніж будь-коли», – зауважує Роман ЦУРКАН, продукт-менеджер компанії FMC Agricultural Solutions.

ДБАЮЧИ ПРО САД

Представникам садівничих господарств, що завітали на конференцію, експерт компанії FMC презентував кілька найпопулярніших продуктів компанії та схему їх комплексної взаємодії в саду. Усі препарати та способи їх використання у компанії розробляють разом з успішними вченими та обов’язково апробують їх у реальних умовах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конкурентоспроможність продукції – наслідок якісного захисту

«Наразі більшість культур у садівництві неможливо виростити без використання ЗЗР. Ми пропонуємо своїм клієнтам інноваційні та безпечні технології захисту рослин. Наприклад, препарат Данадим® Стабільний – це складний ефір фосфорної кислоти. Він діє системно, тривало та контактно. Завод з виробництва диметоату, що належить компанії «Кемінова», наразі є найбільшим у світі: більше ніде ви не знайдете такого устаткування, призначеного для виробництва одного продукту! Данадим® Стабільний містить діючу речовину диметоат, що діє контактно та шляхом усмоктування. Завдяки тому, що він пригнічує ензими холінестерази, його використовують для боротьби з широким спектром шкідників, враховуючи клопів, трипсів, жуків, мух, метеликів та кліщів, на більшості просапних, фруктових та овочевих культур. Крім того, він діє дуже швидко та тривало, стійкий до високих температур, інтенсивного сонячного випромінювання і пониженої вологості повітря. Звісно, цей препарат нефітотоксичний, сумісний з більшістю інсектицидів,
фунгіцидів і мінеральних добрив, що використовуються, за винятком лужних і тих, що містять сірку», – розповідає Роман Цуркан.

Ще одне диво науки, за словами представника компанії, – Кораген®. Цей препарат – це сучасний інструмент високоефективного контролю лускокрилих шкідників. Внаслідок його використання спостерігається зменшення пошкодження рослин шкідниками. Він має тривалий період захисту та ефективно працює навіть за підвищених температур (28-30 °С). Окрім того, він безпечний для корисної ентомофауни (сонечок, бджіл). Препарат миттєво паралізує шкідника і впродовж трьох діб ліквідує його. Кораген® забезпечує довготривалий і високоефективний контроль кукурудзяного стеблового метелика, бавовникової совки та інших лускокрилих шкідників. Препарат можна застосовувати в період від початку масового льоту яблуневої плодожерки до початку відродження личинок. При цьому оптимальним терміном внесення є період масового відкладання яєць.

ДІЄВІ ТА МАЛОТОКСИЧНІ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

«Найбільш економний і технологічний у використанні піретроїдний інсектицид компанії FMC – Ф’юрі®. Він здатний вирішити питання більшості шкідників на широкому спектрі культур та безпечний для теплокровних організмів. Ще один «лідер» у портфелі ЗЗР компанії – Талстар®. Це унікальний інсектицид з хімічного класу синтетичні піретроїди, який має акарицидні властивості та малотоксичний для людей. Він
використовується для знищення комах, що живуть відкрито, та травоїдних кліщів.

Вантекс® – дієвий високотехнологічний інсектицид з класу синтетичних піретроїдів, яким активно користуються у садах. Вантекс® – це мікрокапсульована водна суспензія, що працює при температурі від 10-12°С. Препарат миттєво знищує комах, проникаючи навіть через хітиновий покрив або ротовий апарат, завдяки контактній дії. Окрім того, він має захисний період за рахунок кишкової дії впродовж 7-10 діб. Завдяки своїй формуляції Вантекс® більш стійкий до змивання дощем порівняно з іншими піретроїдами, а також характеризується акарицидною дією, що достеменно відрізняє його від більшості піретроїдних препаратів, застосування яких переважно стимулює розмноження кліщів. Зауважу, якщо для приготування
розчину використовується жорстка вода з високим вмістом солей (рН>7), тоді до робочого розчину необхідно додавати препарати, які знижують жорсткість води та вирівнюють рН», – роз’яснює Роман Цуркан.

Що стосується захисту вишні та черешні, наразі у компанії вже проходить реєстрацію препарат Ексірель® Він контролює основних сисних та листогризучих шкідників, враховуючи таких фітофагів, як гусениці лускокрилих, трипси, листкові мінери, листогризучі жуки, деякі види попелиць та білокрилки. А також сприяє збільшенню урожаю та покращує його якість.

Крім того, експерт розповів, що компанія намагається йти в ногу з часом та слідкувати за тенденціями ринку. Тому нещодавно FMC відкрила у Данії інноваційний центр, де спеціалісти та вчені розробляють нові рішення з точки зору біологічних препаратів для ЗЗР. Вони будуть абсолютно безпечні для довкілля та людей. Також у компанії спостерігається тенденція до часткової відмови від пластикової тари.КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх