Уряд знизив податкове навантаження на сільськогосподарські кооперативи

 Уряд знизив податкове навантаження на сільськогосподарські кооперативи

2 грудня 2020 року відбулося засідання Уряду, у результаті якого прийняли законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сільськогосподарських кооперативів», який формує сприятливі податкові умови діяльності членів сільськогосподарських кооперативів, що стимулюватиме утворення нових сільськогосподарських кооперативів та збільшення їх ринкової частки у виробництві та реалізації сільгосппродукції. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

У законопроєкті запропоновано внести такі зміни до Податкового кодексу України:

  1. Визначаються особливості 3-х річного перехідного періоду до діючих сільськогосподарських виробничих та обслуговуючих кооперативів, а також кооперативних об’єднань, а саме – приведення їх установчих документів у відповідність до вимог Закону №819.
  2. Додається положення, згідно з яким не сплачується податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) з коштів, отриманих фізичною особою-членом кооперативу, який діє без мети отримання прибутку, що повертаються йому  як надлишково сплачена ним вартість наданих кооперативом послуг. Також не сплачується ПДФО з частки члена кооперативу у статутному капіталі і поворотного цільового внеску, що повертаються йому після припинення членства у кооперативі.
  3. Заміна термінів “сільськогосподарський виробничий кооператив” та “сільськогосподарський обслуговуючий кооператив” на терміни “сільськогосподарський кооператив, що діє без мети отримання прибутку”, та “сільськогосподарський кооператив, що діє з метою отримання прибутку”.
  4. Запровадження нового терміну “патронажні дивіденди сільськогосподарського кооперативу, що діє з метою отримання прибутку”.
     

«Об’єднання у кооперативи стимулює розвиток малого та середнього аграрного бізнесу, насичує ринок якісною продукцією та сприяє економічному зростанню регіонів. У зв’язку з оновленням законодавства про сільськогосподарську кооперацію виникла необхідність у внесенні змін до деяких положень Податкового кодексу України. Реалізація цього документу знизить податкове навантаження на членів сільськогосподарських кооперативів, що сприятиме активізації їх господарської діяльності», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Нагадаємо, що 15 серпня 2020 року набув чинності новий Закон України “Про сільськогосподарську кооперацію” №0856,  який підписав президент 12 серпня.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар