Промислові горіхові сади можуть стати візитною карткою Поліського садівництва

 Промислові горіхові сади можуть стати візитною карткою Поліського садівництва

Промислове горіхівництво може стати поруч з традиційним садівництвом і овочівництвом північного регіону України, а промислові горіхові сади можуть стати зразковою карткою садівництва Полісся. У цьому переконаний Петро Скрипчук – керівник Рівненського обласного філіалу ВГО “Українська горіхова асоціація”.

“Як учений, Петро Скрипчук впевнений, що у зв`язку зі змінами в кліматі за останні роки – за 28 років середня температура в Україні піднялася на 2 градуси (стат. дані кліматологів), зональне розміщення насаджень волоських горіхів також змінюється – значно зсунувся на північ ареал поширення волоського горіха. Тому є обґрунтована ймовірність, що промислове горіхівництво стане поруч з традиційним садівництвом і овочівництвом північного регіону України “, – пише на своїй сторінці в Facebook президент в ВГО” Українська горіхова асоціація “Геннадій Юдін.

“Сади з волоського горіха є стабілізуючим фактором у навколишньому середовищі, а їх вирощування можливе на півночі України без зрошення. Поряд з цим горіхові сади забезпечують раціональне природокористування, виконують кліматорегулюючу функцію, що особливо важливо під час глобальних змін клімату.

Для економічно обгрунтованого розвитку промислових горіхових садів, які вимагають використання родючих грунтів при достатній кількості опадів і, з огляду на збільшення середньорічних температур повітря, вже можна віднести зону Полісся України.

Саме з такою метою Петро Михайлович, незважаючи на відпустку, проводить пошук нових форм волоського горіха, перспективних для подальшого використання в промисловому горіхівництва. І йому це вдається!Крім сорту “Сойка”, зареєстрованого в Державному Реєстрі рослин в 2019 році, знаходяться нові сортоформи волоського горіха “, – додає Геннадій Юдін. 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар