GLOBAL GAP: що робити садівнику з перевірками та сертифікацією під час коронавірусу

 GLOBAL GAP: що робити садівнику з перевірками та сертифікацією під час коронавірусу

Експерти Global GAP відповіли на найпоширеніші питання щодо сертифікації та роботи садівників під час пандемії коронавірусу.

Отож, що робити, якщо термін дії сертифікату GLOBALG.AP закінчується під час карантину, а огляд господарства на місці неможливий?

Зверніться до свого сертифікаційного органу і попросіть їх продовжити сертифікат. Процедура екстреної допомоги COVID-19 GLOBALGAP дозволяє продовжити сертифікат на 6 місяців, якщо орган визначить, що подорож та проведення огляду на місці неможливі. Вам потрібно буде перереєструватися протягом наступного циклу сертифікації. 

Сертифікат GLOBALG.AP Integrated Farm Assurance (IFA) v5.2, який повинен закінчитися в квітні, отримав 6-місячне продовження до жовтня 2020 року, буде розширений до GFSI?

Так, всі сертифікати GLOBALGAP Farm Assurance v5.2 для фруктів і овочів, аквакультури чи хмелю, що випускаються до 21 травня 2020 року, включаючи їх розширення, мають визнання GFSI.

Чи застосовується також екстрена процедура розширення сертифікатів на стандарти та доповнення, такі як мережа зберігання, GRASP, NURTURE тощо?

Так, це стосується всіх стандартів та доповнень GLOBALG.AP.

Чи застосовується екстрена процедура розширення сертифікатів і для первинних перевірок?

Ні, процедура поширюється лише на продовження сертифікатів, які вже видані.

Чи дозволяються повністю віддалені перевірки / аудити, коли сертифікат повинен бути визнаний Глобальною ініціативою з безпеки харчових продуктів?

Ні. В даний час інспекції / ревізії та рішення про сертифікацію, видані за схемами, орієнтованими на GFSI, не можуть базуватися лише на віддалених інспекціях / аудитах. GLOBALGAP розглядає альтернативні, добровільні методи збору доказів, і незабаром їх озвучить.

Джерело: Global GAP

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар