Через коронавірус подорожчали саджанці та добрива, – УПОА

 Через коронавірус подорожчали саджанці та добрива, – УПОА

Коронавірус стрімко поширюється у всьому світі. До карантинних заходів вдалось чимало держав, зокрема і Україна. Однак, вірусу не зупинити сезон аграрних робіт, який вже стартував в Україні, щоправда українським виробникам цьогоріч доведеться пристосовуватися до цих складних умов.

Фахівці Української плодоовочевої асоціації (УПОА) дослідили поточну ситуації та спрогнозували подальший її розвиток.

“На сьогоднішній день в Українську плодоовочеву асоціацію вже неодноразово надходили повідомлення від українських виробників про неможливість вивезення куплених в Європі саджанців, добрив та засобів захисту рослин.

Тому, в умовах обмеженої купівельної спроможності, фермери вимушені були в екстреному режимі шукати альтернативні варіанти для купівлі необхідної продукції, що в свою чергу призвело до додаткових незапланованих витрат. До того ж, підвищення курсу валют також позначилося на цінах на саджанці, добрива та засоби захисту рослин”, – зазначає Катерина Звєрєва, директор з розвитку УПОА.

Незважаючи на досить складну ситуацію, кардинальних змін в роботу підприємств карантин не вніс. В садах триває діяльність у плановому режимі, а основна частина продукції урожаю 2019 року вже реалізована. До того ж, попит на більшість фруктів та овочів залишається на доволі високу рівні.

Одним з позитивних моментів поточної карантинної ситуації для українських виробників може бути відсутність проблем нестачі робочої сили в сезон збору врожаю.

У зв’язку зі складностями з перетином кордону, вже зараз деякі українські робітники розривають контракти з європейськими роботодавцями, що в свою чергу, грає на руку вітчизняним виробникам, оскільки більшість тих, хто не зможе виїхати за кордон буде вимушений шукати роботу всередині країни.

Варто також зазначити, що ситуація з підвищенням курсу валют може стимулювати експортні поставки української плодоовочевої продукції та значно збільшити її цінову конкурентоспроможність на міжрядних ринках.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар