Аграрні розписки стануть доступними для садівників

 Аграрні розписки стануть доступними для садівників

Незважаючи на те що впродовж останніх років аграрні розписки стали дієвим механізмом залучення коштів під заставу майбутнього врожаю, у теперішньому форматі вони не реалізують свій потенціал сповна й лише обмежено забезпечують попит агровиробників на фінансування. Про це розповів на своїй сторінці у Facebook заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

«Динамічне зростання ринку аграрних розписок забезпечило понад 35 мільярдів гривень фінансування, а всього інструментом скористалося понад чотири тисячі агровиробників», – зазначив Тарас Висоцький.
За словами заступника міністра, подальший розвиток сільського господарства можливий лише за умови сприятливого економічного середовища та ефективної інфраструктури, які неможливі без дієвих і доступних інструментів фінансування, зокрема аграрних розписок.

Тарас Висоцький також зазначив, саме з цією метою розроблено законопроєкт № 2805-Д щодо вдосконалення аграрних розписок. Він, зокрема, пропонує зберегти теперішню позитивну практику використання інструменту, робить аграрні розписки простішими й дешевшими у використанні, відкриває доступ до аграрних розписок для ширшого кола агровиробників (зокрема для садівництва) та створює основу для розвитку більш складних і комплексних рішень (зокрема через доступ до рефінансування з ринків капіталу).

Нагадаємо, що з З липня 2020 року  почали діяти нові правила поновлення договору оренди землі.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар