Розглянуто проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою»

 Розглянуто проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою»

31 березня відбулося онлайн-засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. На засіданні був розглянутий проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» (№ 5104). Про це повідомлено на вебпорталі Верховної Ради України.

Законопроект запроваджує державну підтримку сільськогосподарських товаровиробників в частині страхування сільськогосподарської продукції.

Запропоновано внести зміни до Податкового кодексу в частині збільшення ставки податку на дохід за договорами страхування сільськогосподарської продукції на 0,5 відсоткових пункти з метою у подальшому спрямування цих коштів на підтримку страхування сільськогосподарської продукції.

Також вносяться зміни до Закону «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», якими визначаються: механізм надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування сільськогосподарської продукції; учасники ринку страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки; об’єкти страхування, страхові продукти, страхові ризики, страхові випадки, вимоги до договорів страхування з державною підтримкою тощо.

Згідно з проєктом, розмір часткового відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам страхових платежів (премій) пропонується визначити на рівні до 60%. Конкретний розмір компенсації буде визначатися виходячи із можливостей державного бюджету у відповідному порядку використання бюджетних коштів.

Проєкт Закону вносить зміни до законів України «Про колективне сільськогосподарське підприємство», «Про сільськогосподарську кооперацію» та «Про фермерське господарство» в частині надання можливості цим господарствам отримувати державну підтримку на страхування сільськогосподарської продукції.
За словами Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького, з метою підвищення довіри, пропонується запровадити чітку систему акредитації страхових компаній, які мають право брати участь в державних страхових програмах. Також пропонується внести зміни до Закону «Про страхування» в частині скасування положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий Пул і уточнення повноважень уповноваженого органу, що здійснює державний нагляд за страховою діяльністю.

Нагадаємо, що нещодавно було зареєстровано найбільш очікувані законопроєкти у виноробній галузі.
 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар