Демонополізація спиртової галузі сприятиме збільшенню податкових надходжень до бюджету

 Демонополізація спиртової галузі сприятиме збільшенню податкових надходжень до бюджету

Демонополізація галузі неодмінно стане двигуном її розвитку — надасть змогу створювати додану вартість всередині країни та робочі місця, вивести левову частку ринку з тіні і наповнити бюджети всіх рівнів податками. Про це розповів Дмитро Сенниченко, голова Фонду державного майна України, передає epravda.com.ua.

«Реформа спиртової галузі давно визріла. Її реалізація стане потужним стимулом для розвитку виробництва. Держава від цього виграє кілька разів», — вважає Сенниченко.

По-перше — у момент надходження коштів з продажу до бюджету. А це, за підрахунками ДП «Укрспирт», близько 2 млрд грн за спиртові активи.

По-друге — це податки, які надходитимуть від реформованої галузі щомісячно. Кошти, які держава недоотримує від тіньового обігу — це в рази більша за будь-яку можливу вартість заводів сума — 8−10 млрд грн щорічно.

«Однак, розпочати приватизацію без затвердженої Кабміном програми реформування і розвитку спиртової галузі неможливо», — наголосив голова ФДМУ.

Таким чином, ключовою умовою успішної приватизації спиртових заводів є якнайшвидше затвердження урядом цієї програм.

«Цією програмою має бути передбачене проведення інвентаризації підприємств концерну та ДП „Укрспирт“, процедуру передачі проінвентаризованих активів у Фонді держмайна, поділ цих активів на групи та проведення приватизації в рамках сформованих груп», — пояснив Дмитро Сенниченко.

За його словами, через місяць після прийняття програми реформування і розвитку спиртової галузі фонд буде готовий призначити перші аукціони з продажу спиртових заводів.  

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар