III Міжнародна конеренція для галузей садівництва і переробки об`єднала фермерів, виробників техніки й технологій, продуктів з доданою вартісю на шляху до розвитку й успіху

 III Міжнародна конеренція для галузей садівництва  і переробки об`єднала фермерів, виробників техніки й технологій, продуктів з доданою вартісю на шляху до розвитку й успіху

20-21 червня в Києві відбулася III Міжнародна конференція для галузей садівництва і переробки «Технології та Інновації: від землі – до готового продукту». Участь у дводенному заході взяли близько 200 фермерів, ягодоводів, садоводів, виробників продуктів переробки плодів та ягід, виробники посадкового матеріалу, техніки і технологій зі всієї України, з Білорусі, Грузії, Італії, Німеччини, Польщі, Голландії. Конференція стала не тільки вдалим майданчиком для обміну досвідом, отримання нових знань, а й базою для консолідації зусиль виробників товарів категорії – від землі до готового продукту, провідних компаній, галузевих організацій, представників МінАПК щодо формування нової стратегії та розвитку всієї галузі, яка вже стає джерелом національних брендів, що звеличать Україну на світовій арені й стануть стовпами внутрішньої економіки.

Організатори – інформаційно-видавничий проект «Технології та Інновації» – підготували мультифункційну програму: виступи експертів, науковців та практиків, виставка техніки і технологій та презентація-дегустація продуктів переробки, круглий стіл для виробників плодово-ягідних і медових напоїв, юридичний практикум, столи переговорів з торгівельними мережами, насичений практичним досвідом бізнес-тур. Тому попри шалену зайнятість, адже розпочався сезон збору врожаю, учасники все ж знайшли час приїхати на цей захід!

– Ми вже втрете проводимо таку конференцію. Сьогодні говоримо про створення доданої вартості – те, що допоможе вийти на новий рівень прибутків, надасть робочі місця, затвердить українських виробників не тільки на внутрішньому ринку, але й на міжнародному, – звернулася з вітальним словом засновниця видавничого проекту «Технології та Інновації», організатор конференції Катерина КОНЄВА.

 

За даними МінАПК, в Україні останніми роками спостерігаються позитивні фактори, що дають поштовх для розвитку виноградарства, садівництва і ягідництва. Зокрема, тенденція здорового способу життя, орієнтація виробників на західні ринки, де українська ягода та горіхи у великому попиті, зростає експорт кісточкових, суниці, малини, ожини, смородини.

– Існує і ряд проблем, які ми намагаємося подолати. Наприклад, бар’єри для розвитку переробки – кількість, якість сировини, оновлення технічної бази. Мінагрополітики намагається вирішити всі ці питання, й зокрема зосередилося на тому, щоб відновити державну підтримку багаторічних насаджень, спростити процедуру отримання ліцензії на виноробну продукцію, адаптувати вимоги галузі відповідно світових стандартів, – зазначив Віктор КОСТЕНКО, начальник відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства МінАПК України.

Тематика конференції охопила всі ланки цього бізнесу. Однією з головних тем стало «Садівництво: від створення саду до успішних врожаїв». Були представлені наукові розробки та технологічні рішення в галузі вирощування та обробки плодів від провідних українських та іноземних компаній, досвід отримання високоякісних і стабільних врожаїв. Генеральним Технологічним партнером виступила німецька компанія BASF. Міжнародний експерт з садівництва Петер Ван АРКЕЛЬ з Нідерландів, який приїхав на запрошення BASF, відзначив, що Україна має великі можливості для розвитку цієї галузі, адже тут є прекрасна родюча земля, хороший клімат та дешева робоча сила:

– Не варто чекати, що українські садоводи подолають весь шлях розвитку та становлення всього за декілька років. Крок за кроком – найкраща стратегія, що включає новітній досвід «tree management»: якісне управління садом, якісні саджанці, правильний вибір ґрунту та догляд за деревами.

 

В якості гостей та експонентів на конференцію завітали як вже успішні підприємства різного формату та масштабу, так і початківці. Серед них: СВК «Ягідки», Приватне домоволодіння «Збінський», ФГ «ГРАСС АВЕНЮ», ТОВ «Агролайн плюс», ПП «Прогресс Агро», ПП «Водава», СОК «Пирятинський Став», СД «Добробут», ТОВ «Еко-ягода», ТМ «Еко Гарден», «Агрофірма Весна 2011», «Садовое кольцо», «Мажарка» ПОСП, ПрАТ «Вікторія», ФГ «Валентина», ПАТ «Жорнище», ФГ «Водограй Плюс», ФГ «Подсолнух», Корпорація «Сварог Вест Груп», ТОВ «Сади Донбасу», ФГ «Фруктовий сад АТ», Компанія «Фамберрі», ТОВ «Аврора», ФГ «Відродження», ТзОВ «Гідберрі», ФГ «Шанс», ТОВ «Фрутек», ТОВ «Декоплант».

Важливою темою став вихід садівничих компаній та фермерських господарств на нові ринки збуту шляхом впровадження інноваційних технологій переробки: заморозки, сушки, сублімації, консервування, виробництва джемів, сиропів, пюре, виготовлення натуральних соків, плодово-ягідних вин і фруктово-ягідних настоянок, вермутів і сидрів.

 

Протягом всього конференц-дня працювала виставка нових технологій, обладнання, інгредієнтів, пакувальних матеріалів для виробництва та переробки фруктів і ягід і продукції, виготовлених на їх основі. Велику увагу викликали стенди компаній BASF, VORAN, «Полив-Сервіс», Haygrove, UVC, «Евкаліпт Р», «БТУ-Центр», Advice&Consulting SRL, «Інсолар-холод», AgriSol, EFT group, DekoPlant, ТОВ «ДБІ», FruiTech та інші.

Крок за кроком українські виробники продуктів переробки фруктів і ягід завойовують свою нішу на вітчизняному ринку і вже виходять на міжнародну арену з якісними товарами, популяризуючи бренд «Made in Ukraine». Переконатися в цьому можна було під час презентації-дегустації за участі виробники соків прямого віджиму, сидрів, настоянок, медових напоїв, компотів, джемів, сиропів, сушки.

 

Приватна винокурня «Дубняк» презентувала «Полугар цукровий бочковий», Гільдія Медоварів України представила близько 40 напоїв – питні меди, медовухи, медівки з різними плодами, на березовому соці, «Перша Закарпатська палинчарня» – палинку яблучну і фруктову. Можна було спробувати настоянки та наливки вишневі, сливові від ТМ «Ягоди Волині», соки прямого віджиму – від ТМ «Найсік», ФГ «Валентина», соки прямого віджиму, виготовлені на обладнанні Voran, органічні компоти, варення та соуси з кизилу Famberry, сушку, батончики та гранолу з сухофруктами від ТМ «Спектрумікс».

Виробники мали можливість не тільки презентувати продукцію, а й провести переговори з представниками торгівельних мереж «Ашан» та «Метро». Рітейлерів особливо зацікавили натуральні напої, здорові снеки та інші цікаві продукти високої якості, які дозволяє виробляти сучасне обладнання.

Теми законодавчих норм у галузі виробництва фреш-продукції та продуктів переробки торкнулися під час ексклюзивного авторського семінару «Конкуренційні виклики та монопольні права» від лідерів українського юридичного ринку в сфері інтелектуальної власності – компанії «Пахаренко і партнери».

Вперше в рамках конференції був організований круглий стіл керівників садівничих, ягідних господарств і бджолярів-медоварів, присвячений особливостям виробництва натуральних високоякісних вин, соків, сидрів та інших напоїв. Модератором бесіди став голова Громадської спілки «Укрсадвинпром» Володимир Печко, участь взяли помічник Народного депутата Роберта Горвата Вадим Малищук, заступник генерального директора компанії «МАЇС» Олександр Самойленко, голова Гільдії медоварів України Василь Барабаш, член правління Асоціації виноробів Закарпаття Віктор Феєр, професор, завідуючий лабораторії інноваційних харчових технологій Інституту садівництва НААН Олександр Литовченко.

– Для відновлення національного виноробства в Україні існують всі умови, але залишаються деякі проблемні питання. Що потрібно зробити в першу чергу: зменшити вартість ліцензії на виробництво та оптово-роздрібну торгівлю, дозволити виробляти вина не тільки з власної продукції, а й виключно переробним підприємствам, – зазначив Володимир ПЕЧКО.

 

Обговорення продемонструвало надзвичайну актуальність теми, допомогло визначитися з тими питаннями й проблемами, які треба вирішити насамперед, намітити подальший план дій.

– Мені здається, що такого роду конференції і консолідація галузі є дуже важливими, це необхідний етап після прийняття законів, і власне їх імплементації. Саме кооперування і гідне представництво галузі – шлях до успіху, – резюмував Вадим МАЛИЩУК, помічник Народного депутата Роберта Горвата, одного з ініціаторів історичного законопроекту №6693.

Бізнес-тур конференції відбувся 21 червня. Розпочався він з візиту до Інституту Садівництва НААН. Науковці продемонстрували дослідні насадження черешні, яблуні, груші та дослідно-демонстраційні насадження ягідних культур – суниці, малини, смородини чорної, порічки, лохини, ожини. Відбулася дегустація ягід та плодів. На демо-ділянці яблуні BASF продемонстрували дію препаратів Серкадіс Плюс, Делан, Белліс, Регаліс Плюс та акарициду Масаї, які були використані в системі захисту яблунь.

 

Мобільний цех з виготовлення соків прямого віджиму в дії – причіпну установку VORAN можна було побачити в сімейному фермерському господарстві «Валентина». На площі у 9,5 га розташовані яблуневий та сливовий садки, складське приміщення та фермерський магазинчик – робота організована за європейсько-американською бізнес-моделлю невеличкої ферми.

– Дуже вдячні організаторам за такий інтерес до малого бізнесу в сфері сільського господарства! – підсумувала представниця ФГ «Валентина» Інна СЕМЕРОГ.

 

До речі, 13-14 грудня 2018 року (місце проведення ще визначається) відбудеться вже друга Міжнародна конференція «Технології та інновації: ягідництво і переробка», ключовими темами якої стануть успішне ягідництво, способи зберігання та переробки ягід, експортний потенціал галузі. Слідкуйте за новинами на офіційній сторінці заходу http://forum.techdrinks.info.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар