Яблука з Донеччини вперше експортували до Катару

 Яблука з Донеччини вперше експортували до Катару

Підприємство з Донецької області «Сади Донбасу» вперше експортувало партію яблук на Близький Схід. Про це повідомляє проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України» на своїй сторінці у Facebook.

Зазначається, що в лютому представники підприємства взяли участь в плодоовочевих виставках в Берліні і Дубаї, знайшли потенційних партнерів і дізналися про вимоги міжнародного ринку до поставок товару. Днями перший контейнер з яблуками успішно прибув до Катару.

«Покупці поставили нам вимогу – вони люблять червоні яблука, тому 70% продукції становив червоний колір. Також були вимоги до упаковки – по 18 кг в ящик з підкладкою під кожне яблуко. З цим ми впоралися, але мали певні виклики. У Донецькій області відсутні великі контейнери-холодильники, тому шукали в інших регіонах. В результаті авторефрижератори яблука відправили до Одеси, а звідти по морю в контейнерах в Катар. На цю доставку пішло 27 днів», – розповів фінансовий директор компанії Сергій Остапець.

Також на цих виставках яблуками з Донецької області зацікавилися інші покупці з ОАЕ, Індії, Єгипту. Зараз компанія розглядає умови подальшої співпраці з ними.

Крім того, великий інтерес у зарубіжних покупців викликала можливість поставки черешні. Фахівці підприємства обговорюють можливість кооперації з запорізькими колегами, щоб використовувати доставку літаком.

«Черешня зберігається менше, ніж яблука. Але цей новий виклик – і нові можливості одночасно. З саду ягоду потрібно швидко охолодити, так вона буде зберігатися довше. Щоб зробити поставку черешні, нам потрібна нова сортувальна лінія, у покупців щодо ягід високі вимоги. Зараз розглядаємо варіанти будівництва лінії. Ми почали обговорювати цей експорт із запорізькими колегами, які теж вирощують черешню. Ведемо переговори ще з одним підприємством Донецької області. Якщо кооперуватимемося, партія товару буде більша, так вигідніше і нам, і їм. Нами активно цікавляться в Азії і на Близькому Сході», – зазначив Остапець.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар