УПОА ініціює просування українських яблук на ринок В’єтнаму

 УПОА ініціює просування українських яблук на ринок В’єтнаму

Українська плодоовочева асоціація звернулася до Мінагрополітики з проханням провести переговори з В’єтнамом щодо можливості експорту до цієї країни українських яблук. Експерти наводять три аргументи щодо перспективності такої ініціативи. Про це повідомляє прес-служба УПОА.

УПОА надіслала листи в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ользі Трофімцевій та голові Держпродспоживслужби України Володимиру Лапі, в яких просить ініціювати переговори про доступ українських яблук на ринок В’єтнаму.

Експерти УПОА вважають, що така домовленість стане значною підтримкою для українських виробників та експортерів яблук. Актуальність пропозиції УПОА аргументує трьома чинниками:

В’єтнам – це один із найбільших ринків збуту для яблука (8-ме місце у світі). Минулого року імпортував 158 тис. т свіжого яблука на суму більше ніж $250 млн. Це пояснює привабливість такого ринку збуту для України.
Наприкінці червня ЄС підписав угоду про вільну торгівлю з В’єтнамом.
За прогнозами УПОА, наступними роками в українських виробників формуватиметься постійний надлишок десертного яблука в розмірі не менше 150 тис. т щорічно.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар