XIV Форум пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв: Незалежні броварні України закликають пивоварів до єднання!

 XIV Форум пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв: Незалежні броварні України закликають пивоварів до єднання!

10 квітня відбувся конференц – день XIV Форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв у Києві, в готельно-ресторанному комплексі «Верховина». Попри складні часи, на запрошення організатора – медіагрупи «Технології та Інновації» – на Форум приїхали понад 150 учасників з усієї України. В програмі виступило близько 20 спікерів – представників технологічних компаній і пивоварень, з досвідом виробництва напоїв. Відбулося чотири дискусійні панелі, на актуальні теми діяльності пивоварень. Серед них найперша – «Час об’єднуватися заради якості», за участі Асоціації «Незалежні броварні України», – про єднання українських пивоварів, про необхідність підвищення якості пива.

В Асоціацію входить сьогодні 37 пивоварень, а всього на ринку України налічується понад 200 пивоварень. Спілчани закликали учасників Форуму до єднання, тому що тільки спільно, будучи в Асоціації, пивовари можуть вирішувати цілий ряд проблем крафтової галузі та шукати  шляхи їх вирішення, – у співпраці з державними органами влади. Голова ГС “Укрсадвинпром” Володимир Печко, який у якості почесного гостя взяв участь у форумі пивоварів, поділився власним досвідом розбудови громадсткої організації і побажав пивоварам успіхів на шляху утвердження їхньої Асоціації. Адже відомо, що світова практика подібних професійних організацій довела їхню ефективність не лише в справі захисту прав членів асоціації, але й для подальшого розвитку галузі в цілому.

Отож, на початку Форуму відбулася дискусійна панель «Час об’єднуватися заради якості», за участіАсоціації «Незалежні броварні України». Модератором був виконавчий директор Асоціації, засновник пивоварні First Dnipro brewery Дмитро Некрасов. Серед основних тез дискусії були заявлені наступні: ситуація в пивоварінні станом на 2025 рік, основні проблеми крафтової галузі і шляхи їх вирішення, співпраця з державними органами влади тощо.

Ще у 2021 році поштовхом для створення Асоціації «Незалежні броварні України» стало недолуге законодавство країни, яке впровадило для всіх пивоварень півмільйонну ліцензію і непомірне акцизне навантаження з розрахунку на літр пива. Крім того, за словами засновників Асоціації, «Незалежні броварні України» ще на початку свого шляху ставили собі за мету стати тим інструментом, який допоможе розв’язувати актуальні проблеми пивоварної галузі країни. Від питань, які сорти варити, як збалансувати креатив, з одного боку, та заробляння грошей класикою, з іншого, до того, яким чином продавати власну продукцію, як знайти канали реалізації, як презентувати власне пиво для споживача та ін. Проте, діяльність Асоціації від часу повномасштабного вторгнення була призупинена і відновлена на початку 2025 року.

 «Багатьом броварням, які позиціонують себе «Незалежними броварнями України», в цьому році виповнилося 10 років. Протягом цього невеликого періоду ринок крафтового пива уже сформувався. Зробивши невеличке дослідження цього ринку, ми вирахували, що він становить 1,2 мільярда гривень. На такому ринку наразі працюють, при цьому мають ліцензію, звітують та продають пиво біля 130 пивоварень. З них 58% представляють свою продукцію по всій Україні, а 42% працюють локально. Лідерами ринку є близько 20 броварень. Важливо, що у 2024 році Асоціація, державні органи та народні депутати провели велику роботу, а саме, дійсно була спрощена процедура реєстрації для малих пивоварів, дистиляторів та виноробів. Це дозволяє досить легко і швидко отримати право на виготовлення продукту. Окрім того, що система стала спрощеною, з’являється і зобов’язання перед державою – якнайшвидше пройти легалізацію. Тому, закликаю переходити на новий рівень роботи!», – зауважує Олександр Шаталов, засновник бренду «Ципа» (с. Кваси, Закарпаття).

За словами Олександра Шаталова, поки що у виробників пива, на відміну від виноробів, немає доступу до державних грантів, які так необхідні для розвитку крафтової пивоварної галузі. Завдання Асоціації – знайти шлях для включення в грантові програми малих виробників пива. Один із таких напрямів – реєстрація географічного зазначення «Незалежні броварні України», що дасть можливість вийти на європейську концепцію, де таких виробників підтримує держава, – або на європейські гранти.

Як повідомив виконавчий директор  Асоціації «Незалежні броварні України» Дмитро Некрасов, наразі члени асоціації діляться між собою різними проблемами, складнощами, пов’язаними із отриманням ліцензії. Також обговорюють співпрацю із державною владою:

«Адже будь-яке звернення до державної структури від імені Асоціації буде ефективніше, ніж одноосібне від тієї чи іншої пивоварні. Сьогодні Асоціація «Незалежні броварні України» налічує 37 броварень, серед яких: «MOVA», «Varvar», «Malle Brewery»,  «2085brewery», «Солом’янська броварня», «First Dnipro Brewery», «Ципа», Південна Степова Броварня «Дрофа»,  «Luchan Brewery», «Уманьпиво»,  а всього є понад 200 пивоварень на ринку України. Тому прошу єднатися заради виготовлення високоякісного пива!».

Наступне питання, над яким працюють в Асоціації, – це документи ДСТУ.

«Наразі члени нашої спілки увійшли до складу Технічного комітету, який працює над створенням ДСТУ, а змінюється він кожних 5 років. Якраз цього року буде оновлення, і ми зможемо впливати на рішення Комітету, бути в курсі нової інформації і коментувати нові процеси в галузі», – наголосив Дмитро Некрасов.

Своїми думками поділилася відомий пивовар Юлія Кириленко, – за сумісництвом працівник офісу Асоціації «Незалежні броварні України» та віднедавна представник Асоціації у Технічному комітеті:

«Сьогодні ДСТУ має дуже стислі параметри, які ми хочемо розшити та розробити єдину для галузі таблицю. Вже прописали, чого не вистачає малим виробникам в цьому документі. До того ж, маємо надію, що в перелік введуть кислі сорти пива. Просимо всіх обов’язково долучитися до Асоціації та разом вирішувати проблеми малих пивоварень, бо підтримка дуже важлива». 

Серед досягнень Асоціації є те, що іще до початку повномасштабного вторгнення незалежні броварі запропонували для міжнародної реєстрації український стиль пива UKRAINIAN GOLDEN ALE. Робота з визнання стиля локальним почалася влітку 2021 року, з фінальною дегустацією та описом стилю у січні 2022-го. Після цього група пивних ентузіастів, «Незалежні броварні України», окремі пивоварні та учасники крафтової пивної галузі почали просувати цей стиль шляхом презентації його на фестивалях, спільних варках пива з іноземними пивоварнями, дописах у профільних виданнях тощо. Таким способом спілчани розвивають культуру споживання пива.

Кожен, хто поділяє ідею та цінності Асоціації, може з легкістю долучитися до організації, кажуть засновники. «Незалежні броварні України» – це, насамперед, об’єднання людей, які разом відстоюють спільні інтереси ведення бізнесу. Тож усі, хто на законній підставі  володіє незалежними броварнями, фактично зможуть вважати себе членами асоціації.  

«На початку наша Асоціація «Незалежнні броварні України» була створена заради можливості об’єднатися маленьким пивоварам для свого розвитку. На сьогодні спілка відкрита для всіх, хто виробляє пиво легально та на постійній основі. Пропоную рухатися далі разом і розвивати ринок», – зауважив один із засновників Асоціації, власник пивоварні VarVar  Василь Микулин.

Співзасновниця медіагрупи «Технології та Інновації», головний редактор журналу «Пиво. Технології та Інновації» Катерина Конєва, звертаючись до аудиторії Форуму, наголосила, що медіагрупа, всі її видання готові надати постійну інформаційну підтримку Асоціації та їх починанням. Так, як це відбувається вже майже 10 років, із часу проведення Першого Всеукраїнського Форуму пивоварів, і заснування профільного журналу для пивоварів. Отож, саме в галузевому виданні і на сайті techdrinks.info буде розміщуватися інформація про діяльність Асоціації «Незалежні броварні України» та її членів. Пивоварам і пивоварням варто підтримувати свій журнал – єдиний професійний журнал в Україні, метою якого є технологічний прогрес і розвиток пивоваріння, підвищення якості пива та популяризація культури його споживання.

Читайте також: Герць пивоварів, – таку назву дістав черговий дегустаційний конкурс пива, який створюється в Україні

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.

Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Детальніше про ціни та передплату читайте тут.

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.

Передплата триває!



Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті