Винороби Одещини розгадали секрет успіху французького вина

 Винороби Одещини розгадали секрет успіху французького вина

Невеликі виробники вина з Болградського району Одещини об’єдналися в «Асоціацію виноградарів, виноробів та дистиляторів Болградського району». Її представники кажуть, що знають секрет успіху французького вина та застосують його до власного виробництва, при цьому зберігають власну унікальність.

7 листопада 2024 року на півдні Одещини було зареєстровано нову громадську організацію – «Асоціація виноградарів, виноробів та дистиляторів Болградського району». До її складу увійшли 26 знавців цієї діяльності, традиційної для Бессарабії.

«Головні цілі та завдання нашої асоціації – це підтримка розвитку потенційних малих виноградарів і виноробів шляхом покращення доступу до фінансування через державні та міжнародні гранти, впровадження сучасних технологій, залучення інвестицій у новітнє обладнання. Також навчатися кращим практикам виноградарства та виноробства. Водночас ми прагнемо зберегти та відродити традиційні й унікальні сорти винограду, здатні в майбутньому конкурувати на європейському ринку», – говорить голова правління нещодавно створеної ГО «Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Болградського району» Юрій Греков.

За словами члена правління асоціації Валерія Абаджиєва, українська виноробна галузь ще досі несе на собі відбиток радянського минулого, коли виробництво вина було орієнтоване на великі заводи.

«Парадоксально, але хоча Одеська область розташована на тих самих широтах, що й всесвітньо відомий французький регіон Бордо, українське вино залишається практично невідомим на міжнародному ринку, тоді як французьке стало престижним брендом», – стверджує Валерій Абаджиєв.

Як говорить винороб, у радянські часи виноградарство було орієнтоване виключно на масштабні переробні підприємства, яким продукцію постачали колгоспи та радгоспи. Водночас індивідуальне авторське виноробство фактично не мало права на існування.

«Сьогодні в Україні переважна більшість виробників вина – це великі підприємства. Для порівняння, у сусідній Молдові виноробством займаються майже шість тисяч невеликих виробників. Як бачимо, виробники вина з сусідньої держави також зрозуміли французький секрет. Завдяки ставці саме на дрібних виноробів невеличка Молдова змогла посісти 12 місце серед світових експортерів вина», – стверджує Валерій Абаджиєв.

Як стверджує Юрій Греков, що і в українців є свої унікальні секрети:

«Нам дійсно цікавий досвід Молдови, яка успішно розвиває мале виноробство. Проте ми також активно налагоджуємо співпрацю з Болгарією – країною, близькою нам за етнокультурними традиціями. Ми вивчаємо їхній шлях адаптації від соціалістичної моделі виноградарства та виноробства до європейських стандартів, зберігаючи власну унікальність. Тому розвиток перспективного українського виноградарства та виноробства – це не лише можливість, а й необхідність для нашої країни».

Читайте також: Невдовзі у Києві відбудеться Всеукраїнський Дегустаційний Конкурс «Сорт і теруар. Мікровиноробство»

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.

Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Детальніше про ціни та передплату читайте тут.

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.

Передплата триває!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті