Виноград допоміг фермерам збільшити врожайність сої

 Виноград допоміг фермерам збільшити врожайність сої

Дослідники Університету штату Іллінойс визначили, що Австралійський виноград Glycine tomentella, який є далеким родичем сої, може збільшити вихід цієї культури. При схрещуванні цих рослин, можна збільшити врожайність від 3,5 до 7 бушелів на акр. Про це повідомляє Agropages.

Дослідники хотіли впровадити в сою гени стійкості до хвороб від Glycine tomentella. Коли їм це вдалося, вони помітили, що новий гібрид не тільки стійкий до іржі, але і став більш врожайним. Рендалл Нельсон, автор дослідження і ад’юнкт-професор кафедри сільськогосподарських наук в Університеті Іллінойсу, розповів: «Ми були дуже здивовані, адже Glycine tomentella не має агрономічних характеристик – насіння менше, ніж десята частина соєвого бобу. Ми ніяк не очікували отримати високоврожайні лінії з цього схрещування ».

Вчені поки не розібралися, що саме стало причиною високої врожайності. Експерт зазначив, що поки що вони не побачили інтересу до нового продукту з боку підприємців. «В минулому році ми випустили угоду про передачу матеріалу, яке дозволило б будь-якому виробнику сої взяти лінії на тестування. Я був здивований, що відгук вийшов мінімальний, – адже це такі унікальні ресурси! З поширенням інформації про підвищену врожайності, я сподіваюся привернути більше людей », – сказав Нельсон.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар