Villa Tinta: перша приватна виноробня України

 Villa Tinta: перша приватна виноробня України

Виноробня Villa Tinta має назву від прізвища родини Тінтулови, і з’явилась вона в 1991 році – була першою українською приватною виноробнею. Вона переживала всі події, які випали на долю України, навіть рейдерські захвати. Проте сьогодні показує як працювати зі спадщиною, формуючи нову українську ідентичність. За словами винної експертки Анна-Євгенія Янченко, їх еталонні вина – Одеський чорний VIP та Сухолиманський білий.

На виноробні Villa Tinta власні виноградники – великі площі, близько 550 гектарів.

Як стверджують винороби, розташовані вони вкрай вдало – на легендарній у винному світі 45-й паралелі, де Бордо, Долина Рони та П’ємонт. Окрім того, унікальний мікроклімат створює озеро Ялпуг – дає вологу та балансує температуру. Ґрунти суглинисті, з високим рівнем мінералів, які додають нотки мінеральності у вина регіону.

«На даний час на виноробні роблять сучасні вина, які отримують медалі та входять в ТОП-12 за версією Masters of Wine. Це понад 50 нагород за останні роки. Але не медалі роблять вино кращим, а увага виноробів та виноградарів та визнання локального споживача. До таких результатів Villa Tinta йшла довго – посадки винограду почали оновлювати ще в 1998 і по сьогодні виноградники оновлюють, а вино виготовляють з винограду посадок 2003-2007 років», – розповідають представники виноробні Villa Tinta.

Тут працюють з різними сортами – Гевюрцтрамінер, Аліготе, Совіньон, Рислінг, Шардоне, Мускат оттонель, Мускат Янтарний, Мускат перлинний, Іршаї Олівер, Трамінер Рожевий. З червоних – Каберне, Мерло, Бастардо, Сапераві.

Найбільше винороби пишаються виноградниками локальних сортів – в них найбільші в Україні виноградники Одеського чорного – понад 120 га, та Сухолиманського білого – 30 га.

На думку Анни-Євгенії Янченко, саме Одеський чорний – найкраще вино на виноробні. Проте за версією Masters of Wine, у ТОПі – Сухолиманський білий.

«Раджу споживачам скуштувати їх еталонні вина – Одеський чорний VIP та Сухолиманський білий. А для виноробні побажала б більше маркетингу, бо українських споживачів потрібно спокушати. А ще – знайти інвестиції на оновлення технічного обладнання та знань, бо це просто ніколи не зайве. Як висновок – Villa Tinta не просто робить вино, вони показують приклад того, як працювати зі спадщиною. А ще вони формують нову українську ідентичність за недорого», – додає Анна-Євгенія Янченко.

Читайте також: Познайомити світ із Винами Срібної Землі – головна мета ГО «Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття»», – голова Асоціації Олександр Гарновдій

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.

Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Детальніше про ціни та передплату читайте тут.

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.

Передплата триває!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті