В Україні з’явилася перша професійна мережа пива та віскі

 В Україні з’явилася перша професійна мережа пива та віскі

 В Україні з’явилася перша професійна мережа пива та віскі LITRA. Торговельні точки почали відкривати лише торік, а зараз їх уже три, повідомляє Асоціація рітейлерів України. Перший магазин, в який інвестували 4 млн грн, окупився менш, ніж за місяць. І це при тому, що запустили його взимку – не в сезон.

Перший магазин LITRA був відкритий 7 листопада 2017 року на Чоколівському бульварі в Києві. Другий, з розширеною площею почав роботу в лютому в ТЦ Академ-Сіті. Ще один відкрився на Оболоні в торговому центрі Полярний. Наступний магазин в Києві хочемо відкрити вже на лівому березі Дніпра. Перший магазин, як і другий, почали працювати в прибуток вже з першого місяця.

За словами засновників, найбільше довелося витратити на холодильне обладнання: безпосередньо холодильну камеру, охолоджуючий агрегат, крани, а також систему їх підключення.

За словами Дмитра Козлова, директора з маркетингу LITRA, основні складнощі виникли з набором персоналу — на українському ринку дефіцит кваліфікованих кадрів. Та все ж професіоналів знайшли:

— Це люди, які вірять в проект і відносяться до роботи з великим ентузіазмом. Наприклад, за пивну групу у нас відповідає людина, яка є пивоваром в третьому поколінні. Він захоплюється пивом настільки, що особисто продегустував і законспектував характеристики більше 5000 сортів пива. Людина настільки фанатична в своєму виді діяльності, що його вважаємо одним з найцінніших надбань.

Магазин LITRA є гібридним проектом, в якому пропонується дуже широкий асортимент солодових напоїв. Основа концепту – найширший асортимент пляшкового (близько 1000 позицій) і розливного (100 кранів) пива, а також великий вибір віскі (близько 700 позицій) з різних країн світу. Крім того, тут представлені супутні товари, такі як снеки, келихи, а також інший алкоголь (вино, ром, текіла, джин тощо) і безалкогольні напої (соки, лимонади, вода).

«Фішкою» нової мережі став широкий вибір розливного пива. Також LITRA позиціонує себе як магазини, які забезпечують правильне зберігання — в холодильнику з постійною температурою 6 градусів. До речі, в «холодній кімнаті» постійно грає класична музика. Це ще один маркетинговий хід: LITRA розповідає відвідувачам, що їх пиво слухає класику.

 Також ноу-хау є розливне віскі за ціною полиці. Вибір тут досить широкий, а послуга користується попитом.

Асортимент розливного умовно ділиться на чотири категорії – імпортне пиво (Англія, Чехія, Бельгія, Німеччина, Шотландія), українське індустріальне виробництво (Stella Artuas, Carlsberg), регіональне виробництво невеликих українських виробництв і крафтове пиво (найчастіше експериментальні сорти). Аби забезпечити прибутковість, мережа орієнтуються на різні цінові категорії, та найбільш популярним залишається масовий продукт, зізнається Дмитро.

У найближчих планах LITRA — налагодження імпорту алкоголю, який ще не ввозиться в Україну, будівництво власного розподільчого центру. У перспективі 3-5 років — відкриття 40 роздрібних точок у Києві та 100 — в інших регіонах України.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар