В Україні набув чинності закон про приватизацію

 В Україні набув чинності закон про приватизацію

Закон України «Про приватизацію державного та комунального майна» замінює сім чинних законів у сфері приватизації та забороняє державі-агресору брати участь у приватизації в Україні.

За інформацією Мінекономрозвитку, закон сприятиме розширенню кола потенційних інвесторів, оскільки суттєво посилює захист їхніх прав.

«Для цього він передбачає можливість використання найкращих міжнародних практик вирішення спорів і застосування міжнародного права в договорах купівлі-продажу до 2021 року. Якщо, наприклад, покупець захоче, щоб договір купівлі-продажу регулювався правом Англії та Уельсу, орган приватизації буде зобов`язаний задовольнити цю умову», — пояснили в міністерстві.

Закон встановлює єдиний алгоритм продажу великих державних об`єктів і єдину процедуру для малих, зазначає Мінекономрозвитку. Ухвалений документ визначає два способи продажу державних і комунальних підприємств: відкритий інтернет-аукціон у «ProZorro. Продажі» для малої приватизації з можливістю застосувати класичний і голландський аукціони, а також аукціон із застосуванням інвестиційного радника з числа найбільших інвестиційних банків для приватизації великих об`єктів.

Згідно з депутатськими поправками, закон також обмежує участь компаній країни-агресора у приватизації. Зокрема, покупцями об`єктів державної власності не зможуть бути юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником або власником 10% і більше яких є резиденти країни, визнаної державою-агресором.

Новий закон про приватизацію, який полегшує продаж неліквідних об`єктів, є однією з умов продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар