У Франції – найбільша агрономічна катастрофа

 У Франції – найбільша агрономічна катастрофа

Цьогоріч виробництво вина у Франції впаде до рівня 1945 року. Причина — у весняних заморозках і літній вологості, яка сприяла розвитку хвороб виноградної лози. Про це інформує сайт BFMTV.

За даними міністерства сільського господарства Франції, виробництво вина в країні складе в кращому разі 35,6 млн гектолітрів, тобто менше, ніж у найневдалішому за післявоєнний період 2017 році.

Виробництво вина має знизитися на 24−30% відносно 2020 року і досягти «історично низького» рівня.

Очікувані у 2021 році 32,6−35,6 млн гектолітрів виявляться нижче результату 2017 року, коли виноградники також постраждали від весняних заморозків. Винороби розцінювали виробництво 2017 року як «найгірше з 1945 року».

Міністр сільського господарства Франції Жюльєн Денорманді навіть заявив про прогноз на урожай 2021 року як про «найбільшу агрономічну катастрофу початку століття».

Найбільш постраждалими виявилися ранні сорти винограду мерло і шардоне. У підсумку найбільш постраждалими територіями виявилися Бургундія, долина Рони і долина Луари.

До того ж до заморозків велика кількість дощів цього літа покарала виноробів повним букетом хвороб виноградників — мілдью, борошнистою росою, чорною і сірою гниллю. Хвороби поширилися також на Шампань, Ельзас, Божоле, Шарант, а також виноградники південного заходу Франції.

Читайте також: Зміни в OIV: нові резолюції, новий президент, нова офіційна мова та нова штаб-квартира

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар