«Термо-Паб»: успішні проєкти, підсумки 2024 року та перспективи розвитку

Попри всі виклики сьогодення, ринок пивоваріння демонструє сталий розвиток. Зокрема, це підтверджує досвід компанії «Термо-Паб» – лідера в галузі виробництва обладнання для пивоваріння. Про результати роботи компанії впродовж 2024 року, успішні проєкти й перспективи ринку пивоваріння журналіст видання «Пиво. Технології та Інновації» поспілкувався з керівником відділу продажів компанії «Термо-Паб» Олегом ГОНЧАРОВИМ.
«Пиво. Технології та Інновації»: Розкажіть про результати роботи впродовж 2024 року.
Олег Гончаров: У 2024 році наша компанія виготовила 18 комплектів пивоварного обладнання, більшість з яких було запущено в роботу на території України. Це проєкти різної продуктивності: від мінімального виробництва на 100 л сусла за одну варку до промислового устаткування на 8 тис. л сусла за зміну. Із приємних новин, якими б хотіли поділитись, – сталий попит на наше обладнання за кордоном, тож ми продовжуємо розширювати географію нашої присутності в Європі.
«Пиво. Т. І.»: Чому, ви вважаєте, закордонні виробники обирають обладнання «Термо-Паб»? А українські?
О. Г.: Закордонні клієнти довіряють компанії «Термо-Паб», оскільки ми пропонуємо їм надійні, ефективні та економічно вигідні рішення для їхнього виробництва. Наше обладнання проходить ретельні випробування та відповідає міжнародним стандартам. Замовники впевнені в нашій здатності забезпечити їм необхідну підтримку, адже ми маємо сервісний центр на території ЄС.
Своєю чергою, українці вже не перший рік знайомі з характеристиками та якістю нашого обладнання, його надійністю та зручністю; цінують також нашу гнучкість у співпраці.
«Пиво. Т. І.»: Яких капіталовкладень потребує сьогодні пивоварний бізнес та за скільки часу слід очікувати на окупність інвестицій за сприятливих умов (на основі вашої співпраці з крафтовими пивоварнями, які тільки почали свою роботу)?
О. Г.: Якщо коротко, то логіка проста та зрозуміла будь-кому, хто стикався з харчовим виробництвом. Що більша продуктивність обладнання, то технологічніший процес виробництва, а отже – краща ефективність устаткування, менші операційні витрати та вища прибутковість бізнесу. Сукупність згаданих факторів, а також грамотне налагодження каналів збуту готової продукції прямо впливають на швидкість повернення інвестицій. В цілому, за сприятливих умов, окупність інвестицій у пивоварне обладнання може сягати 6-8 місяців. У середньому ж вона становить 1–1,5 року та безпосередньо залежить від обраного формату бізнесу.
Ресторан або ж паб потребуватиме більших вкладень, але й окупність там швидша через подорожчання середнього чека. На успішність мережі пунктів розливу впливатиме вдале територіальне розміщення, правильно дібрана пропозиція продукту та його вартість. Промислове виробництво потребуватиме від інвестора постійного пошуку сталих каналів збуту своєї продукції. Щодо конкретних капіталовкладень, я б рекомендував інвестувати в обладнання від 100 тис. дол. Хоча, підкреслю, успішний проєкт можна започаткувати і за 40–50 тис. дол.
«Пиво. Т. І.»: Розкажіть про успішно реалізовані проєкти у 2024 році. Які нестандартні завдання довелося вирішувати?
О. Г.: З нашого досвіду, всі нові проєкти потенційно вдалі, тож на цьому етапі не хотілося б виділяти когось конкретно. Можемо виокремити нетривіальні завдання, які ставили перед нами замовники. Наприклад, проєкт під кодовою назвою «Пивкап». Ми вперше встановили наше обладнання – 600-літровий форфас – на потужний автомобіль американського виробництва в кузові пікап. Це був дуже цікавий досвід для нашої команди, а клієнт отримав унікальний іміджевий продукт, який надійно виконує свої функції – безпечне транспортування напоїв у контрольованих температурних умовах.
Крім цього, у 2024 році ми отримали декілька замовлень на бродильні місткості великого об’єму, проте різних конфігурацій та нестандартних габаритів. Виконання цих завдань, серед яких були й замовлення від закордонних клієнтів, довели нашу здатність забезпечити потреби найвибагливішого покупця. Зараз ми працюємо над подальшим розвитком наших можливостей, щоб мати змогу виготовляти місткості об’ємом до 120 гкл і більше.
Розвиваємо також наш інжиніринговий напрям. Серед іншого, віднині пропонуємо нашим партнерам послуги з проведення повного дефектного огляду та надання звітів щодо наявних потужностей, обслуговування та пусконалагодження, незалежно від виробника устаткування та віку. Встановлюємо дизайнерські пивні колони в нових закладах по Україні; розробили бюджетні, прості та надійні рішення для розливу в пляшку і для миття тари.
Також активно вдосконалюємо наше обладнання для виробництва дистилятів. Зокрема, встановлюємо обладнання потужністю 1500 літрів з мідною тарілчастою 18-дюймовою колоною, що включає 44 тарілки, які, своєю чергою, складаються з 1760 ковпачків.
«Пиво. Т. І.»: Розкажіть, як грамотно підійти до пивоварного бізнесу, з чого почати? Дайте практичні поради виробникам з цього приводу.
О. Г.: Насамперед треба зрозуміти свої амбіції, зорієнтуватися в об’ємах виробництва готової продукції. Від цього залежатимуть не тільки обсяги первинних інвестицій, але й параметри необхідного для виробництва приміщення, потреби в енергоносіях, кількість робочого персоналу. Можливості подальшого розвитку виробництва теж слід оцінювати завчасно, щоб не обмежувати себе в перспективах росту.
Тому рекомендую починати із всеохопної консультації з нашими фахівцями, які, відповідно до потреб замовника, зможуть не тільки порадити оптимальний комплект обладнання, але й проконсультують щодо приміщення, сировини, а також поділяться досвідом реалізації вдалих проєктів, їхнім подальшим розвитком.
«Пиво. Т. І.»: З огляду на успішно реалізовані проєкти, галузь пивоваріння не втрачає популярності та перспектив. Як ви оцінюєте перспективи цієї галузі сьогодні?
О. Г.: Завантаженість європейського ринку загалом та українського зокрема, на мій погляд, досить низька. Тож я високо оцінюю перспективи розвитку напрямку пивоваріння. Чому? Популярність напоїв на основі продуктів бродіння постійно зростає, як збільшується й різноманіття цих продуктів. Деякі напої, такі як комбуча, отримують друге життя, їхня популярність відроджується. Інші, наприклад, хард-зельцер, із виключно локальних експериментів переростають у світові тренди. Дуже популярні зараз безалкогольні напої, виготовлені з натуральних продуктів за допомогою контрольованого бродіння.
Історія нашого улюбленого напою сягає понад дві тисячі років. І це надає нам впевненості в майбутньому і, я вірю, надихатиме наступні покоління на створення нових формул та смаків ще впродовж багатьох років.
Читайте також: УСПІШНО ВИГОТОВЛЯТИ ДИСТИЛЯТИ ДОПОМОЖЕ ОБЛАДНАННЯ ВІД «ТЕРМО-ПАБ»
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Детальніше про ціни та передплату читайте тут.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.
Передплата триває!