Сучасному пиву – сучасні етикетки

 Сучасному пиву – сучасні етикетки

Чому потрібен якісний дизайн. Рекомендації фахівців TCD Design Studio

Спостерігаючи за розвитком ринку крафтового пива, спілкуючись із виробниками, ми помітили важливу тенденцію: на першому плані перебуває якість та оригінальність смаку. Крафтовики шукають власний ексклюзив, уміють варити круте пиво, сміливо додають присмаки мандарина, томата, навіть гречки та гарбуза. Вони застосовують сучасні технології, що допомагають виробляти гідний продукт, піклуються про сучасне обладнання. Але, на жаль, невиразний дизайн етикеток псує загальне враження від самого продукту.

Світ динамічно розвиває нові тренди, і ми, як фахівці, прагнемо, щоб український дизайн ставав частиною цього руху. Наша мета – створювати етикетки, які не лише відповідають сучасним тенденціям, але й відображають унікальність української культури та стилю. Ми хочемо, щоб українські етикетки демонстрували високий рівень професіоналізму та креативності.

Українські пивовари приділяють багато уваги оформленню етикеток. Водночас часто можна побачити схожість у форматах та стилях.

Етикетка – головний комунікатор бренду з покупцем

Уявіть, що напої продають без етикеток. Берімо паузу від такої жахливої уяви. Сьогодні це неможливо. Уявімо таке: на поличках маркетів стоять ряди пляшок із рідиною. Якщо пляшки прозорі, покупцю принаймні видно колір. А якщо це пивні банки? Як споживачеві зорієнтуватися та обрати щось конкретне? Без етикетки купівля напою перетвориться на лотерею. Саме вона є тим чинником, який впливає на вибір. Етикетка – головний комунікатор між виробником і покупцем.  

Етикетка розповідає про продукт, його переваги, особливості, характеристики. Крім того, гарна етикетка заохочує до купівлі товару. Але щоб так сталося, етикетка має відповідати сучасним вимогам щодо дизайну, поліграфії та матеріалу. 

Етикетка пройшла довгий еволюційний шлях від простого маркування до потужного інструменту комунікації бренду. Зараз споживач потребує від дизайну не лише інформативності, а й естетичного задоволення, емоційного зв’язку та інноваційного підходу. У світі, де візуальна культура відіграє важливу роль, сучасний дизайн етикеток стає необхідністю для того, щоб виділятися на полиці та відповідати запитам ринку.

Світ не стоїть на місці. Змінюються ринки і смаки споживачів, зʼявляються нові тренди дизайну, матеріали й технологічні процеси виготовлення етикеток. Помилково вважати, що етикетка, розроблена 10 років тому, буде конкурентоспроможна і приваблива для сучасного покупця. Ця помилка може коштувати виробнику досить дорого. Який би якісний та унікальний не був продукт, невиразна етикетка зменшує його маркетингову цінність, а отже, виробник недоотримує прибуток. Зрозуміло, що етикетка має бути якісна та сучасна. Тепер розберімося, що саме це означає.

Сучасні тренди дизайну етикеток для крафтових напоїв

Кожний рік привносить у загальні тенденції дизайну етикеток щось нове. Зміни в оформленні можуть бути кардинальні, а можуть містити лише деякі вдосконалення. 2025 року дизайнери особливу увагу приділяють балансу між функціональністю, естетикою та емоційним зв’язком з аудиторією. 

Сучасний дизайн етикеток усе частіше відмовляється від застарілих підходів, зокрема використання зображень оголених жінок, які колись вважалися способом привернення уваги. Натомість трендом стає лаконічність у написах і мінімалістичний підхід, що дозволяє зробити акцент на головному – розповісти споживачеві про продукт і його унікальність. Етикетка більше не має шокувати чи перевантажувати деталями; її завдання — чітко й естетично донести, що саме всередині, і викликати довіру до бренду.

Серед сучасних трендів дизайну етикеток можна виділити такі.

1. Концептуальний та абстрактний дизайн.

Ця тенденція зосереджена не на прямій демонстрації продукту та його переваг, а апелює до фантазії, викликає емоційні реакції, заохочує думати й відчувати. Наприклад, це можуть бути кольорові плями, лінії, тонкі штрихи та інші візуальні форми, які привертають увагу, але залишають простір для уяви. 

2. AI-генерований дизайн.

Завдяки штучному інтелекту (ШІ або AI – artificial intelligence) дизайнери отримали нові інструменти для створення графіки. 2025 року трендом стає інтеграція ШІ у творчий процес від генерації ідей до фінальних рішень. Наприклад, використання алгоритмів дає можливість створювати складні текстури та гіперреалістичні зображення.

3. Шрифтові експерименти.

Шрифт – це не лише текст, а повноцінний графічний елемент. 2025 року дизайнери експериментують із формами літер, їхнім розташуванням, пропорціями та рухом. У тренді – смілива типографіка, змішування кількох стилів шрифтів у межах одного концепту, легкі для читання накреслення, чітка ієрархія в інформаційному пакеті.

4. Адаптивні етикетки.

Статичний фірмовий стиль поступається динамічному, який змінюється залежно від контексту. 2025 року виробники та бренди адаптуються до потреб користувачів. Можливі зміни в кольорах, логотипі, графіці, але водночас загальний стиль залишається легковпізнаваним завдяки незмінним атрибутам. 

5. Метавсесвіт і віртуальна реальність.

Доповнена реальність (AR) і віртуальна реальність (VR) стали невіддільною частиною маркетингу. Причина цього – щораз вищий попит споживачів на особливі враження, що захоплюють. 2025 року ця тенденція набуває розвитку завдяки новим технологіям та ідеям. Якщо раніше QR-код на етикетці вів на сайт, тепер він відкриває віртуальне середовище – метавсесвіт продукту. 

6. Сучасні технології друку етикеток.

Важливий тренд с сучасне поліграфічне виконання етикетки. Це означає використання актуальних поліграфічних рішень – технологій, які підвищують візуальну й тактильну привабливість, забезпечують високі експлуатаційні характеристики і водночас не здорожчують  етикетку.


У дизайн-студії має бути неабиякий досвід застосування спеціальних захисних, тактильних лаків, технологій «Drip-off», флуоресцентних і навіть світлонакопичувальних фарб.

Звісно, самому виробнику складно досконало розібратися в усіх цих нюансах. Тому наша порада виробникам: якщо ви хочете, щоб ваш продукт отримав належну увагу споживачів, звертайтеся до професіоналів. Саме вони допоможуть створити етикетку, яка працюватиме на вас.

Якщо нас запитати, що ми більше любимо: дизайн чи саме пиво, як ви думаєте, що ми відповімо?

E-mail  info@tcd.kiev.ua

Тел.: +38 050 248 50 05

www.tcd.kiev.ua/uk/


Читайте також: Нова крафтова пивоварня Markel Brewery: успішний старт, перші експерименти та презентації

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.

Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Детальніше про ціни та передплату читайте тут.

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.

Передплата триває!


Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті