Соки прямого віджиму завойовують ринок: кращі зразки від українських виробників обрали під час Народної дегустації на конференції «Від землі – до готового продукту»

 Соки прямого віджиму завойовують ринок: кращі зразки від українських виробників обрали під час Народної дегустації на конференції «Від землі – до готового продукту»

Натуральні напої – важлива складова сучасного тренду на здоровий спосіб життя та екопродукти. Соки прямого віджиму вже зайняли свою нішу на європейському ринку та починають завойовувати українського споживача. Попереду ще багато завдань: формування культури споживання, відокремлення в свідомості людей здорових напоїв від соків з концентратів. Та як свідчить досвід успішних вітчизняних переробних підприємств, виробництво соків, сидрів, плодово-ягідних вин та інших продуктів переробки – це не тільки дієве вирішення проблеми перевиробництва свіжих плодів, а й можливість отримати додаткові прибутки. Яскравою ілюстрацією цього на практиці, а також можливістю для виробників заявити про себе став конкурс «Народна дегустація соків прямого віджиму», що відбувся під час IV Міжнародної конференції «Технології та інновації: від землі – до готового продукту» 21 березня у Черкасах. Виробники з різних областей України представили 22 зразки соків у трьох номінаціях, у кожній з яких було обрано трійку лідерів.

Мета Народної дегустації соків прямого віджиму з фруктів і ягід – привернути увагу до якості натуральної продукції з фруктів і ягід від вітчизняних виробників, популяризувати серед споживачів вживання соків прямого віджиму, акцентувати на широких можливостях цього напряму для бізнесу. Ініціативу проекту «Технології та Інновації» спільно з ГС «Укрсадвинпром» підтримали такі виробники, як ТОВ «Найсік», ТОВ «Сади Карлівщини», ТОВ «Дніпро», ФГ «Еко Край», ТМ «Прямо Сік». Підприємства представили свою продукцію у трьох категоріях: «Яблучний сік», «Двокомпонентний сік», «Трикомпонентний (і більше) сік».

– Ви всі знаєте, що на полицях магазинів представлені в основному так звані нектари, натуральних соків прямого віджиму люди споживають не так багато, тому що мало знають про їхні користь і переваги. Тому ми вирішили зібрати виробників і зробити все можливе через свої видання, інтернет-ресурси, можливості інформаційних партнерів конференції, щоб інформувати споживача, що цей продукт кращий і здоровіший. Крім того, для виробників фруктів – це фінансово успішна переробка, – зазначає співзасновниця інформаційно-видавничого проекту «Технології та Інновації» Катерина КОНЄВА.

Взяти участь у дегустації та обрати кращі соки мали змогу всі учасники конференції – понад 200 осіб з різних регіонів України та з-за кордону. Адже це народна оцінка продукції з точки зору споживача. Варто наголосити, що дегустація проводилася наосліп, навіть виробники не знали, під яким номером представлений їхній сік.

– Цей захід продемонстрував, що процес пішов, і це головне. Виробники починають працювати саме в напрямку поглибленої переробки, – коментує професор Олександр ЛИТОВЧЕНКО, голова відділу переробки та зберігання Інституту садівництва Української академії аграрних наук. – Щодо технології виробництва соків прямого віджиму, зазначу основні важливі моменти. Взяти яблуко, яке впало, і переробити – це неправильно. Обов’язково треба підходити до процесу творчо: підібрати сорти, вивчити їх, визначити показники (вміст сухих речовин, який аромат тощо). Звертайтеся до нас в Інститут садівництва, звертайтеся до спеціалістів, які зайняли перші місця і можуть вам підказати.

Перемогу в категорії «Яблучний сік» завоювало ТОВ «Найсік», друге місце посіла  ТМ «Краса Азова», а третє – ТМ «ПрямоСік»

– Дякую організаторам! Сьогодні у нас унікальна дегустація: були зібрані саме соки прямого віджиму. І ви, учасники конференції, тобто наші потенційні покупці, мали можливість підійти до кожного соку і просто за смаком та ароматом обрати те, що більш довершене. Те, що ви обрали і нашу продукцію серед кращих, – важлива оцінка, яка підштовхує нас шукати нові варіанти, нові смаки, нові види продукції, щоб дарувати вам якщо не щастя, то принаймні задоволення від їх споживання, – зазначає Олександр САМОЙЛЕНКО, директор департаменту садівництва компанії «МАЇС», та відкриває секрети успіху соків ТМ «Найсік»:

– У нас сировина вирощується у власному саду, під нашим контролем. Ми добре знаємо наші сорти, і це дає нам можливість більш вимогливо і в той же час більш творчо підходити до підбору сировини та в результаті створювати такі чудові продукти!

Золото в категорії «Двокомпонентний сік» більшістю голосів здобув «Сік яблучно-грушевий» від ТОВ «Сади Карлівщини». Срібло отримав сік «Яблучно-гарбузовий» від ТОВ «Найсік». Бронзу – «Сік Яблучногрушевий» від ТМ «Еко Край»

– Ця нагорода, перш за все, – це визнання всієї команди й особисто нашого технолога. Підприємство «Сади Карлівщини» молоде: в 2009 році ми заклали перший сад, і вже другий рік робимо переробку на лінії Kreuzmayr. Працює обладнання безперебійно. І сьогодні ми виробляємо близько 56 найменувань соків і джемів. Перемога в конкурсі надзвичайно приємна, це велика удача! Будемо тягнутися за лідерами, ми сьогодні багато чого для себе почерпнули, – зазначає Володимир СЛЄПЦОВ, директор ТОВ «Сади Карлівщини».

У господарстві переробляють сировину власного виробництва: тут закладено по 12 га яблуні, груші, кісточкових і ягідних. Лінія з виготовлення соків має потужність у 500 л на годину, у комплекті обладнання є центрифуга, завдяки якій сік набуває прозорості. Основа – це яблучний сік, обов’язково купажований з 2-3 різних сортів.

Продукція під ТМ «Докучаєвський продукт» продається у 13 власних міні-маркетах підприємства, а також реалізується у ресторанах і кафе, поставляється у школи та дитячі садки.

– Ця конференція і конкурс надали нам досвід та знання, щоб досягнути більшого у своїй справі. Високий результат на конкурсі для компанії – це не тільки важливе досягнення колективу, а й можливість показати своє бачення, яким має бути сік прямого віджиму, – розповідає Тетяна КУЧЕРЕНКО, технолог ФГ «ЕкоКрай». Підприємство має власний сад з яблук, груш, слив, персика, ягідник загальною площею 38 га.

Перемогу в категорії «Трикомпонентний (і більше) сік завоював «Сік Мультифруктовий» від
ТМ «ПрямоСік» (компанія «Вітмарк»). Срібло та бронза дісталися ТОВ «Найсік» за соки «Яблучно-морквяногарбузово-буряковий» та «Яблучно-морквяногарбузовий» відповідно

– Компанія «Вітмарк» уже четвертий рік поспіль бере участь у конференції «Від землі – до готового продукту», адже тут завжди багато цікавої інформації в галузях садівництва і переробки, завжди нові обличчя та спікери. Як виробник соків прямого віджиму ТМ «ПрямоСік» ми представили їх на конкурсі, і в подальшому прагнемо брати участь в Народній дегустації, особливо якщо вона буде розширятися й іншою продукцією переробки. Окрім свіжовіджатих соків, ми виготовляємо широкий спектр продукції, зокрема нектари, напої, консерви у вигляді пюре для дітей, – ділиться враженнями Наталя ТХІР, головний технолог компанії «Вітмарк-Україна». – Наш «Мультифруктовий сік», який завоював першість, виготовлений на основі свіжовіджатого яблучного соку, має у складі сік чорноплідної горобини та смородини. Загалом мені як спеціалісту галузі сподобалася продукція, представлена на конкурсі. Справді, є дуже достойні соки, але, на жаль, ще не в такому масовому обсязі. Але вже радує, що така продукція є, вона має займати все більшу нішу, тільки тоді країна зможе повернутися до здорових продуктів.

– Кожен виробник соків намагається зробити свій продукт максимально якісними, щоб кінцевий споживач оцінив його смак. Наразі основна проблема – це збут. Не раз згадувалося на конференції, що не всі розрізняють соки прямого віджиму і відновлені, наприклад. Тому виробникам варто брати участь у таких заходах, спілкуватися, шукати партнерів, давати пробувати соки, – резюмує Олександр ГАВРИКОВ, представник ТОВ Дніпро – виробника соків ТМ «Краса Азова».

За словами Олександра КУПЦОВА, представника компанії EFT Group – Kreuzmayr – Головного Технологічного партнера Народної дегустації, рівень якості соків прямого віджиму за останні декілька років дуже піднявся за смаковими та іншими параметрами. Зросла й кількість виробників:

– Сподіваюся, наступного року ми організуємо подібний конкурс знову, і учасників буде набагато більше. Вірю, що це тільки початок. Дякую всім, хто брав участь у Народній дегустації, і бажаю успіху всім виробникам, а не тільки метрам, які тут присутні!

– Такі конкурси мають проводитися якомога частіше, потрібно популяризувати продукт. Наприклад, за зразком вина, коли дегустації проводяться в різних регіонах країни і відображають той чи інший теруар. Так має бути і з соками прямого віджиму, – зазначає Володимир ПЕЧКО, голова ГС «Укрсадвинпром». – Сподіваюся, що виробництва будуть відкриватися в кожному регіоні, адже на різних ділянках землі яблука одного сорту будуть по-різному проявляти себе у соках: десь напій буде більш цукристий, десь – більш кислотний. На кожний смак знайдеться свій споживач! Популярність соків прямого віджиму – здорових продуктів – починає зростати, а ринок соків з концентратів просідає. Виробникам потрібно боротися за нові смаки, робити цікаві купажі різних фруктів з ягодами, наприклад, нішевими горобиною, обліпихою, жимолостю. Треба запропонувати споживачеві альтернативні смаки, адже у світі йде боротьба за нові смаки та форми продуктів!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар