Народна дегустація соків прямого віджиму: у тренді – натуральна продукція

 Народна дегустація соків прямого віджиму: у тренді – натуральна продукція

22 жовтня у Львові у рамках V Міжнародної конференції для галузей садівництва, переробки та горіхівництва «Від землі – до готового продукту» був проведений уже традиційний конкурс – Народна дегустація соків прямого віджиму із фруктів та ягід від фермерських господарств і переробних підприємств України із врученням Дипломів переможців і спеціальних призів від партнерів заходу. Конкурс відбувся за підтримки компанії EFT Group.

Мета конкурсу – привернути увагу до якості натуральної продукції із фруктів і ягід від вітчизняних виробників, популяризувати серед споживачів вживання соків прямого віджиму як складової здорового способу життя. Також конкурс має на меті акцентувати на широких бізнесових можливостях переробки плодів на натуральні напої. Адже вони затребувані на вітчизняному ринку і мають потужний експортний потенціал.

Свою продукцію для дегустації надали такі компанії, як «Фрукти Полтавщини» (ФГ «Еко-край»), ФГ «Валентина», ПрАТ «Вікторія», ВІТМАРК-Україна. «Еко-край» – фермерське господарство з Полтавщини. Тут вирощують фрукти та ягоди різних сортів та виготовляють з них натуральні соки без консервантів обємом приблизно 15 тис л на рік. «Валентина» – родинне господарство з Київщини, де вирощують добірні яблука й виготовляють до 30 тонн л соків на рік. «Вікторія» – ще одне підприємство, що представляє Київщину. На рік тут виготовляють до 100 тонн соків. ВІТМАРК-Україна – велике підприємство, котре займає провідне місце серед українських виробників соків. Тут виготовляють більше 100 тис л натуральної продукції на рік.

Кожна з компаній-учасників унікальна своєю технологією виготовлення натуральних напоїв. А кожен зразок соку, представлений на дегустації, має особливі смакові властивості завдяки тонко дібраній рецептурі для виготовлення напою. Все це  оцінювали учасники конференції.

Соки для дегустації були представлені в таких номінаціях: «Яблучний сік прямого віджиму», «Сік яблучний прямого віджиму з плодовими і ягідними компонентами», «Сік спеціальний» (у перелік увійшли номінації, які не набрали достатньої кількості зразків: «Сік яблучний прямого віджиму з овочевими та іншими рослинними компонентами», «Сік яблучний прямого віджиму багатокомпонентний типу «Мультивітамін»). 

Концепція Народної дегустації полягала в анонімній презентації натуральних соків на спеціальному стенді. Зразки соків для Дегустації виробники надали в день проведення конкурсу – 22 жовтня. У дегустації та в голосуванні взяли участь усі учасники конференції, яким були видані для цього спеціальні талони.

Підсумки конкурсу підводила комісія, до складу якої ввійшли: Надія Ящук, співзасновниця медіагрупи «Технології та Інновації», Олександр Матвієць, голова Асоціації «Укрсадпром»,  Олександр Купцов, представник компанії EFT Group.

Абсолютним лідером дегустації стало полтавське ФГ «Еко-край». Ці соки завоювали золото в кожній категорії. Срібні та бронзові медалі отримали виробники: ФГ «Валентина», ПРАТ «Вікторія» та компанія «Вітмарк-Україна». Церемонія вручення Дипломів переможцям відбулася по завершенню конференц-дня, на урочистому прийомі, організованому для учасників конференції «Від землі – до готового продукту».

Тетяна КУЧЕРЕНКО, технолог ФГ «Еко-край», розповідає, що на їхньому підприємстві виготовляють соки з різних плодів: яблук, груш, абрикосів, слив, черешень. Вся продукція – вирощена власноруч на 100 га плантації фермерського господарства. За словами технолога, у виготовленні соків виробники стараються зберегти колір, смакові та поживні властивості ягоди, сік якої додається до бази – яблучного соку. Серед складників немає жодних хімічних домішок, цукру і консервантів. Аромат ягід, сортові властивості яблук, використаних для виготовлення соку, створюють смачний, а головне – корисний для здоровя споживачів продукт. Тетяна Кучеренко зазначає, що перемога в Народній дегустації – це свідчення того, що фермерське господарство «Еко-край» прямує правильним шляхом.

Нагадаємо, що Народна дегустація проведена вже вдруге. Вперше такий захід відбувся в рамках конференції для галузей садівництва і переробки «Технології та інновації: від землі – до готового продукту» в Черкасах у березні минулого року. Тоді участь взяли 10 виробників, які представили 20 зразків соків у трьох номінацій. Перемогу в категорії «Яблучний сік» завоював ТОВ «Найсік», друге місце – ТМ «Краса Азова», третє місце – ТМ «ПрямоСік». У категорії «Двокомпонентний сік» переможцями стали: «Сік яблучно-грушевий» від ТОВ «Сади Карлівщини», сік «Яблучно-гарбузовий» від ТОВ «Найсік», «Сік Яблучно-грушевий» від ТМ «Еко Край». Перемогу в категорії «Трикомпонентний (і більше) сік завоював «Сік Мультифруктовий» від ТМ «ПрямоСік» (компанія «Вітмарк»). Срібло і бронзу тоді отримали ТОВ «Найсік» за соки «Яблучно-морквяно-гарбузово-буряковий» та «Яблучно-морквяно-гарбузовий» відповідно.

Наступного року на конференції «Від землі – до готового продукту. Зерняткові. Переробка» (21-22 жотвня 2021 р.) заплановано наступну Народну дегустацію. Організатори заходу, медіагрупа «Технології та Інновації», звертаються до садівничих і переробних господарств із закликом виготовляти високоякісні натуральні соки і приєднуватися до числа учасників конкурсу. Адже такі конкурси, за словами шеф-редактора медіагрупи «Технології та Інновації» Катерини Конєвої, демонструють оцінку продукції споживачами і дають виробникам розуміння, куди рухатися далі в своєму розвитку, на який ринок орієнтуватися. Натуральні соки сьогодні в тренді, як і будь-яка продукція з плодів та ягід. Тому створення власної переробки є реальною перспективою успішного розвитку своїх господарств.

Нагадуємо, що почалася реєстрація на нашу наступну конференцію – “Ягідництво і переробка: технології та інновації”, що відбудеться 10-11 грудня у Львові. Детальніше про подію читайте тут.

 

 

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар