MOVA має значення

 MOVA має значення

Як концепція єднання людей через спілкування допомагає розширювати можливості пивного бізнесу?

Будь-який бізнес має більше шансів на успіх, якщо в його основі є не лише фінансові плани, а й чітко викристалізувана ідея. Колись, захопившись ідеєю пивоваріння, засновники компанії MOVA Brewing Co. з Дніпра чітко окреслили місію своєї діяльності: створювати умови, що сприяють спілкуванню, об’єднанню людей та налагодженню нових знайомств. Розвиваючи бізнес, вони крок за кроком реалізовували цю мету у своїх ініціативах.

Становлення справи передбачало не лише виробництво пива, а й створення та просування культури його споживання, зауважує головний пивовар та співзасновник MOVA brewing co. Богдан ТОЧКА. Тому пивовари працювали над технологією виробництва, розширенням лінійки напоїв і водночас організовували постійні комунікації зі споживачами та партнерами, розуміючи, що саме у спілкуванні – сила та майбутнє їхнього бізнесу.

Чи змінилися пріоритети броварів з MOVA brewing co. у час повномасштабної війни, та завдяки чому пивоварний бізнес може вигідно вирізнятися на тлі інших – про це Богдан Точка розповів нашим читачам.

Через складнощі до нових можливостей

Проєкт MOVA brewing co. стартував 7 років тому. На початках це була контрактна броварня: пиво варили на орендованих виробничих потужностях, виготовляючи у місяць 6 тонн напою. Попри відсутність власної виробничої бази, пивовари не лише забезпечили продажі продукції в ритейлі, а й активно просували виробництво, беручи участь у різноманітних фестивалях в Україні та за кордоном.

– Участь у таких заходах сприяла промоції нашої ідеї – об’єднувати людей за келихом напою MOVA. Це додавало популярності, і вже у 2020 році ми випустили перші партії напоїв на власному обладнанні. На той час на пивоварні працювало п’ятнадцять осіб, у місяць ми варили 50 тонн пива. Відтоді потужності виробництва поступово зростали. Зараз виробляємо 120 тонн продукції на місяць, і найближчим часом плануємо збільшити цей показник, – розповідає Богдан Точка.

Період становлення проєкту припав на непрості часи. Спочатку довелося працювати в умовах пандемії, згодом розпочалася повномасштабна війна, коли усталений темп роботи повністю зруйнувався. Відтак, довелося змінювати схему роботи, ланцюги постачання та інші аспекти.

У перші пів року після повномасштабного вторгнення пивовари були змушені розвʼязувати проблеми з постачанням складників для виробництва. Доти солод для виробництва закуповували на підприємстві «Бел-Гер», що в Куп’янську на Харківщині. Однак ці виробники переїхали з неспокійного регіону.

– Довелося шукати нових постачальників солоду, хмелю, і це було досить складно. Але ми звикли ставити цілі та їх досягати. А в складнощах бачимо можливості для зростання й пошуку нових перспективних шляхів. Відтак зрештою знайшли нових партнерів. Тоді взяли за правило диференціювати постачальників та працювати одразу з декількома, щоб за форс-мажорних обставин мати запасні варіанти. Згодом ще одним випробуванням стали перші блекаути. На той час ми повністю працювали на електроенергії, тому під час перших тривалих відключень броварня взагалі зупинилася. Тоді ми не мали генератора, й кілька варок довелося просто вилити, – пригадує пивовар.

Тієї непростої для українців зими на пивоварні зрештою зуміли пристосуватися до ситуації. У колективі змінили графік роботи: довелося ночувати на підприємстві та братися до варіння пива одразу ж, коли з’являлося світло. Згодом для потреб пивоварні придбали генератор. А пізніше купили й твердопаливний парогенератор українського виробництва, що дало змогу не лише підтримувати основні процеси, а й варити пиво за відсутності електропостачання.

«Міське» пиво та цікаві історії

Водночас пивовари реалізували низку соціально важливих проєктів. Зокрема, від початку повномасштабного вторгнення вони приготували 141 тисячу обідів для внутрішньо переміщених осіб.

Попри всі випробування, пивоварам з Дніпра вдалося записати до активу компанії й низку професійних здобутків. Безалкогольне пиво MOVA здобуло золоту нагороду престижного конкурсу European Beer Star. Відбулася й низка потужних колаборацій з проєктами Brewgooder, Stone Brewing, Azvex Brewing Co та Pink Boots Society, що дали змогу залучити аудиторію та створити нові сорти пива.

– Попри обставини, ми постійно беремо участь у цікавих проєктах. Ще в період пандемії зробили подарунок місту: розробили рецепт пива Дніпра, на який надихнуло саме місто та його історія. Перед тим, як розпочати виробництво, проводили дегустації та голосування, і відбувалося це досить цікаво. Ще перед відкриттям заводу ми ретельно досліджували історію регіону, адже хотіли по-справжньому інтегруватися у життя міста та стати його частиною. Нам вдалося дістати рецепт пива, котре варили ще за часів, коли Дніпро був Катеринославом. Тож зварили пиво за цим рецептом, а також за рецептурою радянських часів. Третій варіант був нашою розробкою, на яку надихнула сучасність міста. Згодом провели «сліпу» дегустацію цих сортів, й містяни самі обрали смак пива Дніпра. Тепер маємо чим презентувати рідне місто: «Пиво Дніпра» – це як київський торт, – розповідає співзасновник пивоварні.

Команда MOVA brewing co. презентувала містянам не лише «іменне» пиво, а й книгу «Історія пивоваріння в Дніпрі», укладену на основі інформації, котру відшукали в процесі історичних розвідок. А в музеї історії пива Дніпра, що діє на базі ресторану «MOVA простір», представлені унікальні артефакти, котрі демонструють розвиток галузі у місті в різні періоди.

Класика, експерименти та безалкогольні напої

Нині MOVA brewing co. пропонує споживачам кілька лінійок пива, кожна з яких має певний сенс.

Класичні сорти MOVA – це пиво, зварене з чітким дотриманням рецептів «першоджерела». Серед таких сортів – чеські Lager та Pilsner, британські Stout та Amber Ale, вже згадуване «Пиво Дніпра». Класичні сорти розливають у скляні пляшки та кеги.

MOVA експериментальна – сорти, що дають змогу дивувати споживачів і приваблювати їх незвичним. Зазвичай певний експериментальний сорт варять раз на місяць, щоразу презентуючи щось нове та цікаве. Серед численних експериментів – томатні, копчені, солоні, кислі сорти. Таке пиво розливають до кегів. Однак нещодавно на виробництві встановили лінію для розливу пива в жерстяні банки, у які мають намір наливати релізи експериментальних сортів.

Лінійка хлібних пив MOVA BAKERY – це напої з простим та зрозумілим смаком. Саме з них радять починати знайомство з крафтовим пивом. Світле пиво «Паляниця», темне «Батон темний» та пшеничне «Багет пшеничний» – сорти, здатні стати «сходинкою» для подальшого знайомства з цікавим крафтом.

Продовження матеріалу ви зможете прочитати у нашому журналі за посиланням тут.

Читайте також: Оголошено переможців World Beer Cup 2025 року

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.

Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Детальніше про ціни та передплату читайте тут.

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.

Передплата триває!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті