Фрукти, що стали мистецтвом: шлях від саду до келиха

 Фрукти, що стали мистецтвом: шлях від саду до келиха

Сотні років виробники перетворювали соковиті плоди на благородні напої. Від української вишнівки, варенухи, французької ратафії до німецького кіршвасера – кожен із них має свою історію, смак і особливий характер.

Вишнівка – це популярний український лікер, який має насичений смак та аромат. Історія цього напою сягає кількох століть. Вишні завжди були популярними в Україні. В давні часи вишнівку часто подавали урочистості.

Варенуха – це старовинний український напій, виготовлений з горілки, меду та різних фруктів (яблука, груші, сливи) та спецій. Цей напій має насичений аромат та смак. Варенуха була популярна в Україні ще за часів козацтва. Назва напою походить від процесу приготування, адже всі інгредієнти варять разом.

Ратафія – старовинний фруктовий лікер, напій народився у Франції ще в XVII столітті. Секрет його смаку – поєднання фруктового соку (зазвичай вишневого, малинового, персикового чи виноградного) з алкоголем і тривалою витримкою. Колись ратафію готували монахи, а сьогодні це вишукана класика, яку подають до сирів, десертів або навіть як аперитив. Смак: ніжний, солодкий, із природною фруктовою кислинкою.

Кіршвасер – міцний напій із вишень сорту Morello з’явився в Німеччині та Швейцарії. Цікаво, що вишню переганяють разом із кісточками, що додає напою тонкі мигдальні нотки. У XVIII столітті кіршвасер був символом розкоші і подався лише на аристократичних прийомах. Смак: сухий, із легким ароматом мигдалю та насиченим фруктовим післясмаком.

Фруктові бренді – це дистиляти, які вимагають часу та майстерності (грушевий, яблучний, сливовий бренді). Наприклад, Кальвадос – французький яблучний бренді, який витримується в дубових бочках і набуває складного аромату карамелі, ванілі та спецій. Або Сливовицю, популярну в Чехії та Сербії, яка славиться насиченим сливовим смаком. Смак: залежить від фрукта, але зазвичай насичений, з деревними та медовими нотами.

Читайте також: Познайомити світ із Винами Срібної Землі – головна мета ГО «Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття»», – голова Асоціації Олександр Гарновдій

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.

Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Детальніше про ціни та передплату читайте тут.

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.

Передплата триває!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті