Держава заборгувала садівникам 255 мільйонів гривень

 Держава заборгувала садівникам 255 мільйонів гривень

Господарства галузі садівництва майже не відчувають державної підтримки з бюджету,повідомляє AgroPolit.com.

«Останні три роки садівникам доводилося активно відстоювати свої права, адже галузь три роки тому одночасно втратила державну підтримку та основний ринок збуту (Росія ввела ембарго на поставку сільськогосподарської продукції українського виробництва). Щодо змін обсягу виробництва фруктів і ягід, поки що не можна говорити про сталу тенденцію росту. 2017 рік показав, що через брак технологій захисту від заморозків і погодні умови можуть завдати значного негативного впливу на обсяг та якість врожаю. Те ж саме стосується і захисту від граду та буревіїв. В цілому, середній врожай фруктів і ягід в останні роки був на рівні 2 млн тонн. Виняток — минулорічний врожай, котрий був на 43% нижчим», — сказав голова асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка.

Він зазначив, що основною тенденцією нині є оновлення наявних насаджень за сучасними технологіями. Державної підтримки садівники взагалі не відчули.

З 2013 року держава заборгувала за бюджетною програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» 255 млн грн. Крім того, Уряд взагалі скасував цільову підтримку галузі.

«Найбільше запитань викликала державна дотація, оскільки промислові господарства галузі отримували її лише 3 місяці, коли відбувалася реалізація урожаю. В листопаді та грудні виплат не було. І це попри передбачені в державному бюджеті кошти. Чому дотація за листопад і грудень досі не виплачена, ми зараз намагаємося з`ясувати», — сказав Крошка.

Серед негативних явищ він відзначив поширення на садівництво і ягідництво повної ставки ПДВ. Не сприяло покращенню ситуації в галузі й те, що Мінагрополітики проігнорував ініціативу асоціації створити спеціальну комісію з оцінки збитків, нанесених весняними заморозками, яку, підтримали народні депутати профільного комітету ВР України.

Найгіршим, за словами голови асоціації, для садівників також була відміна спецрежиму ПДВ.

«Якщо в Україні вирощувалося 2 млн тонн фруктів і ягід, за реалізації яких нараховувалося близько 4 млрд грн ПДВ, яке виробники могли використати на власний розвиток, то сьогодні ми маємо цільової підтримки всього 300 млн грн. І це враховуючи, що така цільова програмна підтримка існувала й раніше. Отже, можна констатувати, що нові зміни негативно позначаться на фінансовому стані підприємств галузі», — сказав Дмитро Крошка.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар