Акцизні марки для натуральних вин та напоїв медових скасовано

 Акцизні марки для натуральних вин та напоїв медових скасовано

У вівторок, 30 листопада, Верховною Радою прийнято Закон 5600 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень”.

Законом удосконалено положення Податкового кодексу України у частині, що стосується загальних питань адміністрування податків, податків на прибуток підприємств, доходів фізичних осіб, доданої вартості, акцизного та екологічного податків, рентної плати, плати за землю, умов перебування на спрощеній системі оподаткування. Про це йдеться на сайті www.rada.gov.ua.

Зокрема, Законом передбачено розширення переліку товарів, що не підлягають маркуванню марками акцизного податку – тестовими зразками алкогольних напоїв та винами натуральними, без додавання спирту, міцність яких не перевищує 15%.

Відповідні правки вніс народний депутат Роберт Горват, який під час V Національного виноробного форуму пообіцяв виноробам скасувати акцизні марки для натуральних вин та зброджених напоїв.

Як повідомив на своїй сторінці нардеп, “Серед іншого, сьогодні парламентом ухвалено зміни до законодавства в частині ввезення суб’єктами господарювання тестових зразків алкогольних напоїв, визначено процедуру електронного ліцензування та закріплено безстрокову дію ліцензій. Для поціновувачів натуральних вин та напоїв медових передбачено розлив продукції у металеві банки 0,33 л із харчового алюмінію.

Вже з 1 січня 2022 року ці законодавчі зміни мінімізують витрати часу та коштів наших виробників. Спільно з Торгово-промислова палата України / Ukrainian CCI, International Trade Centre Ukraine, УКРСАДВИНПРОМ, Асоціація крафтових виноробів Причорномор’я та Укрвинпром маємо докласти зусиль для консолідації та розвитку галузі, напрацювання нових політик підтримки виноградарства та виноробства”.

Члени Асоціації крафтових виноробів Причорномор’я назвали ці зміни “справжньою революцією” і висловили вдячність народному депутату Роберту Горвату:

“Сьогодні, завдяки правкам Роберт Горват, були скасовані акцизні марки для натуральних вин! Це такий радянський рудимент, який довгі роки ніхто не міг побороти!

Для виноробів це справжня революція! Нарешті ми на крок стали ближчі до цивілізованого світу! Дякуємо усім, хто допомагає! У перемоги багато батьків, але хочемо відзначити цих трьох!

Світлана Цибак – це наш талісман революції! Вона відміняла акцизні марки при кожному парламенті, поки ви їли морозиво, Світлана на круглих столах відстоювала права виноробів!

Роберт Горват – власне, герой сьогоднішньої історії! Пообіцявши на Національному виноробному форумі скасувати цю радянщину, через терні та перешкоди зробив це!

Георгій Молчанов – голова нашої асоціації, головна заслуга якого те, що він зміг об’єднати та вселити надію у краще виноробне майбутнє!

Дякуємо усім, хто допомагав!

Українському вину бути!”, – йдеться у повідомленні Асоціації, оприлюдненому на сторінці у Фейсбук.

Фото: Асоціація крафтових виноробів Причорномор’я

Відомий закарпатський винороб, голова Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття Олександр Ковач, теж висловив вдячність народному депутату, який добився направду історичних змін для української виноробної галузі.

“Друзі, акцизну марку для натуральних вин, в яких спирт виключно ендогенного походження, відмінено!!! 100%

Вітаю всіх колег і ще раз дякую Роберту Івановичу, ви золотими буквами вписали своє ім`я в історію виноробства України!”, – написав на своїй сторінці у Фейсбук Олександр Ковач.

Зазначимо, що Закон набере чинності з 01.01.22. Але окремі норми почнуть діяти після офіційного опублікування на наступний день.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті