Виконання програми державної підтримки садівництва опинилось під загрозою

 Виконання програми державної підтримки садівництва опинилось під загрозою

Асоціація «Укрсадпром» стурбована тим, що досі немає наказу Мінекономіки про розподіл за напрямками коштів, виділених на підтримку садівництва. Про це розповів propozitsiya.com голова асоціації Олександр Матвієць.

За його словами, наказ, проєкт якого вже був обговорений з громадськими організаціями, погоджений фахівцями фінансового та юридичного відділів Мінекономіки і пішов на підпис міністру, за чутками, повернений на доопрацювання.

«Навіщо ж тоді було 5 місяців морочити голову садівникам, представникам галузевої науки, тощо», — обурюється О. Матвієць.

При цьому зміни до проєкту наказу вносяться, за словами голови асоціації «Укрсадпром», кулуарно, незрозуміло ким. І міністр економіки на запити щодо долі проєкту наказу не відповідає.

«Мовчать і міністерські чиновники, що входять до відповідної робочої групи», — додав Олександр Матвієць.

Тим часом з часу виходу постанови Кабміну про виділення коштів на підтримку садівництва, на виконання якої й мав бути виданий наказ, пройшло вже 4 місяці. І трохи більше, ніж через 2 місяці — 1 жовтня — згідно з вищезгаданою постановою уряду, спливає термін подачі документів господарствами на відшкодування коштів. У цій ситуації ті, хто планував закладати насадження, опинились у повній невизначеності: чи ще розраховувати на бюджетні кошти, чи вже йти до банку, щоб устигнути до осені оформити кредит, чи поспішати розпродавати врожай відразу з-під дерева?

«Такі кроки міністерства б’ють по дрібних і середніх господарствах, адже великі й без того мають кошти на закладку насаджень», — зауважує О. Матвієць.

 

 

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар