В Україні скоротять термін розрахунків торговельних мереж з виробниками до 10 днів

 В Україні скоротять термін розрахунків торговельних мереж з виробниками до 10 днів

До кінця 2020 року в Україні мають вступити в дію зміни до ст. 712 Цивільного Кодексу України, доповнення ст. 267′ Господарського Кодексу України( шляхом приведення до норм законодавства ЄС), якими регулюється термін розрахунків торговельних мереж із виробниками продукції, про це agronews.ua повідомило джерело у Верховній Раді.

Відповідний законопроект зареєстровано під № 2529. Потреба у таких законодавчих змінах виникла через те, що торгівельні мережі, через монопольне становище, здійснюють розрахунки з постачальниками харчових продуктів від 3 до 6 місяців, застосовують систему бонусів і знижок.

Взаємовідносини між продавцями (постачальниками) і покупцями регулюються нормами Цивільного Кодексу України та Господарського Кодексу України. Строки розрахунків встановлюються договорами. Запропоновані зміни передбачають 2 етапи впровадженні. На першому буде введено в дію наступні терміни розрахунків:

– до 10 днів – за швидкопсувні продукти;
– до 60 днів – за інші.
Це відбудеться до кінця 2020 року. Наступного року заплановано 2-й етап, який передбачає розроблення комплексного Закону України “Про торгівельну діяльність харчовими продуктами”.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар