Урожаю яблук в Україні загрожує тепла зима

 Урожаю яблук в Україні загрожує тепла зима

Через аномально теплу погоду на деревах починають набухати бруньки, а якщо будуть морози вище 10 градусів, аграрії можуть залишитися без врожаю яблук. Таку думку висловив Іван Томич, голова Союзу селянства України, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на golos.ua.

“Я не пам`ятаю такої теплої погоди взимку в Україні. Це, безумовно, позитив, оскільки заощаджуються теплові ресурси. Однак для природи в цьому нічого хорошого немає”, – каже експерт.

За словами Івана Томича, через аномальні природні умови в кожному регіоні кілька разів прокидалися озимі, що негативно позначиться на врожаї.

“Що стосується плодових культур, то сьогодні на деревах вже набухають бруньки і готові випустити квітки. Якщо будуть морози вище 10 градусів, можливо, у нас буде рік без яблук, без кісточкових культур”, – пояснює фахівець.

Аграрії заявляють про збитки через критично малий рівень вологи у ґрунті. Фактори вологи є вирішальним для формування врожаю. “Обставини тривожні для формування сільгоспкультур, урожай яких залежить від вологи. Також негативний фактор в тому, що шкідники таких культур не гинуть при такій погоді, вони тільки більше розмножуються, тому фермерам доведеться боротися з цими шкідниками”, – додав Томич.

Експерт прогнозує, що врожай озимої пшениці буде в цьому році меншим на 15−20% порівняно з урожаєм 2019 року, що також є наслідком теплої зими.

“Деякі фермери вже завершують посів моркви, десь сіють кукурудзу, люцерну”, – зауважив Іван Томич.

Також, голова Союзу селянства України прогнозує, що у 2020 році площі посіву сої збільшаться на 15−20%, оскільки Верховна Рада скасувала “соєві поправки”.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар