Українські садоводи представили унікальний сорт хурми

 Українські садоводи представили унікальний сорт хурми

В Україні зареєстровано новий самоплідний, високопродуктивний та зимостійкий сорт гібридної хурми, який можна вирощувати в умовах півночі країни. Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

Заявником сорту є Національний дендрологічний парк «Софіївка» НАН України (м. Умань). Авторами — В. М. Дерев’янко, І. С. Косенко, А. І. Опалко, М. В. Небиков, Н. В. Дерев’янко. Селекціонери стверджують, що новий сорт може добре переносити низькі температури. Так, у лабораторних умовах рослинні зразки витримували проморожування до –27 °C та короткий вегетаційний період. Це дає змогу культивувати хурму не лише у приморській смузі материкової України (100–150 км), як це роблять українські садоводи, а й вирощувати хурму у більш північних регіонах країни.

Нині зимостійку хурму вирощують у Новій Каховці та у Запоріжжі. Плоди сорту дозрівають 1–10 жовтня, їх маса сягає 160 г. Єдиною, рекомендованою і доцільною в умовах України підщепою для всіх видів хурми, зокрема й гібридної, є хурма віргінська. Фахівці радять надавати перевагу підщепним формам з коротшим вегетаційним періодом. Для Центру й Півночі рекомендовані саджанці на штамбі хурми віргінської заввишки 0,7–1 м.

Чому варто звернути увагу на хурму?
Завдяки великому вмісту вітаміну С, хурма сприяє зміцненню захисних сил організму, збільшує стійкість до переохолодження, що особливо важливо у зимовий час. Провітамін А покращує стан серцево-судинної системи.

Ягода багата на вміст заліза, тому її необхідно їсти при анемії для відновлення нормального вмісту гемоглобіну в крові. Не менш корисною буде хурма і для людей, які страждають від різних захворювань щитовидної залози. Так як в ній міститься йод, який легко засвоюється організмом.
Хурму рекомендують вживати при анемії і гіпертонії, для нормалізації ліпідного обміну і підтримки стану печінки і жовчовивідних шляхів.
Також хурма рекомендують при нервовому і фізичному виснаженні, тому в період активного навчання або занять спорту варто включити в свій раціон хурму.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар