У цьому році травневого меду не буде

 У цьому році травневого меду не буде

У цьому році шанувальники травневого меду б’ють на сполох: першого меду немає у продажу. І, скоріш за все, як стверджують бджолярі, його або не буде взагалі, або його вигляд і склад суттєво відрізнятиметься від того, до якого ми звикли. Про це повідомляє rayonka.com.

Як повідомляють бджолярі Запоріжжі, цей рік дійсно виявився для них несприятливим. Через обробку полів гербіцидами дехто з пасічників втратив робочих бджіл. Проте більшість бджолярів скаржиться на фактори, які не залежать від людини: холодну весну і, як наслідок, пасивність комах та недостатню кількість рослин-медоносів.

Зазначається, що травневого меду пасічники вже не дібрали на 30-40%. З садів і з ріпака взяти весняного меду не вийде, бо немає сонця.

«В цьому році я схиляюся до думки про те, що травневого меду може не бути взагалі. Мова йде про акацієвий мед, виробництво якого залежить безпосередньо від цвітіння акації. Аномально прохолодний травень зіграв фатальну роль у бджолярстві — квіту ще досі немає», — зазначив пасічник Володимир Гармаш.

Більшість бджолярів велику надію покладають у цьому році на цвітіння соняшника.

Нагадаємо, першим кроком до отримання безпечної та якісної продукції бджільництва є зареєстрована пасіка, що надає ряд переваг для успішного розвитку.  

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар