Схвалено законопроєкт для впровадження ефективної системи агрострахуванння

 Схвалено законопроєкт для впровадження ефективної системи агрострахуванння

17 лютого 2021 року на засіданні Уряду було схвалено законопроєкт, який визначає механізм дії страхування сільськогосподарської продукції та скасовує страхування через Аграрний страховий Пул. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Проєкт змін до закону “Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою” Мінекономіки розробило у співпраці з Нацбанком, учасниками аграрного та страхового ринків, представниками профільних асоціацій та міжнародними експертами.

Прийняті зміни чітко визначають: механізм надання держпідтримки, учасників ринку, об’єктів страхування, страхових продуктів, страхових ризиків, страхових випадків, вимог до договорів.

“Державна підтримка агрострахування є ефективним інструментом у багатьох країнах світу. Ми всі розуміємо, наскільки ця підтримка є важливою і довгоочікуваною для українських фермерів, особливо коли говоримо про глобальні зміни клімату та передбачувані погодні умови, такі, наприклад, як посуха. Вдячний усім, хто долучився до напрацювання законодавчих змін і втілення наших планів щодо формування ринку агрострахування в Україні. Впевнений, це рішення сприятиме розвитку не лише  агросектору, але і економіки в цілому”, –  прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Документ скасовує положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий Пул, який не був прозорим фільтром для професійного та відкритого відбору страховиків. Натомість прийнятий законопроект висуває чіткі вимоги до страхових компаній та контроль за ними, забезпечує прозорість та транспарентність.

Нагадаємо, що 29 жовтня 2020 року Нацбанк та Мінекономіки презентували проєкт змін до Закону “Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою”.
 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар