Переробка фруктів та ягід: проблеми та перспективи галузі

 Переробка фруктів та ягід: проблеми та перспективи галузі

22 жовтня у рамках конференції «Технології та інновації: Від землі – до готового продукту» був проведений круглий стіл «Заморозка й переробка фруктів та ягід як ефективний інструмент створення доданої вартості», де були визначені проблеми та перспективи галузі. Також відбулася презентація продукції переробки від провідних українських підприємств.

Круглий стіл був присвячений обговоренню поточної ситуації та перспектив у галузі переробки фруктів, ягід та горіхів. Модератором круглого столу був Максим БЄЛОЗЬОРОВ, незалежний консультант. Учасниками обговорення стали Анатолій Кручинін (ПРАТ «ВІКТОРІЯ»), Тетяна Кучеренко («Фрукти Полтавщини»), Володимир ДМИТРУК, (Гільдія медоварів України), Еміль ВІННИЦЬКИЙ, директор підприємства з заморозки фруктів й овочів GP-Group.

Модератор круглого столу Максим Бєлозьоров зазначив, що переробка плодово-ягідної продукції – це перспективна галузь діяльності. Незважаючи на те, що кожного року будуються й починають працювати нові переробні підприємства, в Україні спостерігається брак потужностей. Проте українських виробників захоплюють європейські тенденції, вони прагнуть до інновацій, тому що таким чином продукти змінюються в сторону корисності та якості.

У результаті круглого столу експерти визначили низку проблем садівників. Це, насамперед, відсутність якісних потужностей зі зберігання; необхідність створення умов для інвестицій та підвищення рівня довіри до країни; неідеальна законодавча база. Також учасники обговорення сказали, що кооперація – реальна перспектива для подальшого розвитку переробної галузі, продажу свіжої продукції та виходу на міжнародний ринок.

На презентації продуктів переробки були представлені вина й інші алкогольні напої на базі фруктів та ягід від українських брендів «Старий підвал», «БАХУС», «БІРОК». Свої напої презентувала Гільдія медоварів України, а також компанії «Фрукти Полтавщини», ФГ «Валентина», «Сади Карлівщини», «Володимирські сади», ТМ Лонго Май, ДП Глорія, ФГ «Агро світ-СВ».

Нагадаємо, що вже скоро буде проведений черговий захід, організований медіагрупою «Технології та Інновації». Це IV Міжнародна конференція «Ягідництво і переробка: технології та інновації», яка збере провідних експертів ягідної галузі 10-11 грудня у Львові. Реєстрація вже триває! Слідкуйте за новинами про майбутній захід тут, а також долучайтеся до офіційної спільноти у Facebook.

Із питань реєстрації звертайтеся за контактами:
Анна Панкратенкова (координатор проєкту), тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+0979689516, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 7682, reklama.nti@ukr.net
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126, sad2017@ukr.net
 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар